Посуд теж старіє: коли терміново потрібно замінити сковорідки та каструлі

12 травня 2025, 17:50
95
З часом посуд втрачає свої експлуатаційні властивості, що може вплинути не лише на якість приготування їжі, але й на безпеку нашого здоров’я.
Посуд теж старіє: коли терміново потрібно замінити сковорідки та каструлі
Скільки років служить антипригарний, мідний та алюмінієвий посуд / Колаж: Главред, фото: freepik.com

Ви дізнаєтеся:

  • Чому варто змінювати кухонне приладдя
  • Коли потрібно замінити посуд
  • Що робити із старим кухонним приладдям

Майже кожен із нас щодня користується кухонним посудом — сковорідками, каструлями, мисками та іншими предметами, не замислюючись, скільки часу вони вже служать. Але навіть найдорожчий чи найулюбленіший посуд має свій термін придатності. Вчасна заміна старого начиння — це не лише питання зручності, а й безпеки: пошкоджене покриття, деформоване дно чи неякісні матеріали можуть негативно впливати на здоров’я.

Главред дізнався, скільки років може служити кухонне приладдя і коли його варто замінити.

відео дня

"Варто інвестувати у найкращий набір, який ви можете собі дозволити, виходячи з того, як часто ви готуєте. Висококласна титаново-нержавіюча сталь не потрібна тим, хто рідко користується кухнею. Якщо турбує тефлон — чудовою альтернативою стануть чавунні сковорідки", - стверджує колишній редактор Food & Wine Деніел Модлін, пише HuffPost.

Щоб заощадити, він рекомендує стежити за акціями або шукати посуд у секонд-хендах, на гаражних розпродажах чи в онлайн-оголошеннях, наприклад, у Facebook. Також Модлін радить звертати увагу на якість:

  • перевіряти, чи не деформований посуд, поставивши його на рівну поверхню;
  • уникати подряпаного антипригарного покриття;
  • переконатися, що ручки надійно закріплені.

Шеф-кухар і власниця Maricel's Kitchen Марісель Джентіле розповіла, що вдома віддає перевагу дорогому, але довговічному посуду: "Це може здатися нелогічним, але саме на професійній кухні посуд швидко зношується — його кидають, мнуть, б’ють. Тож у ресторані я купую надійне, але не найдорожче. Натомість удома — обираю якість і естетику".

Для домашнього використання вона віддає перевагу посуду з нержавіючої сталі, чавуну, кераміки та інколи чавунний посуд. Однак під час своїх кулінарних курсів вона дозволяє студентам використовувати керамічний та антипригарний посуд.

Антипригарний посуд (тефлон, кераміка)

Керамічне покриття не містить токсичного Тефлону, але має обмежений термін служби. За словами Джентіле, цей посуд чудово підходить для приготування яєць, млинців та риби. Крім цього, його легко мити.

"Залежно від якості й частоти використання — антипригарний посуд треба оновлювати кожні 1–5 років. Подряпини чи стирання покриття — явна ознака, що час прощатися з ним", - сказала Джентіле.

Мідний посуд

Джентіле рекомендує замінювати мідний посуд кожні 10-20 років. Мідь реагує з кислотами, тому її безпечно використовувати лише з неушкодженим покриттям (з олова або нержавіючої сталі).

"Якщо покриття стирається, потрібно замінити або відновити покриття", - зазначила вона.

Какую посуду нельзя ставить в микроволновку инфографика
Який посуд не можна ставити в мікрохвильовку / Інфографіка: Главред

Алюмінієвий посуд

Джентіле рекомендує замінювати алюмінієвий посуд кожні 5-10 років. Алюміній не накопичується в організмі, проте може потрапити в їжу, якщо готувати кислі страви, наприклад, з томатами.

"Пошкоджений, подряпаний або деформований алюмінієвий посуд треба замінювати кожні 5–10 років", - пояснила жінка.

Коли посуд вже не придатний до використання краще переробити його, а не викидати. Якщо посуд має антипригарне покриття, його не можна переробити, але будь-який інший посуд можна, наголосив Модлін.

Вас також може зацікавити:

Що відомо про HuffPost

HuffPost (до 2017 року - The Huffington Post; часто скорочено HuffPo) - американський прогресивний, новинний веб-сайт, що має локалізовану та міжнародну версії, повідомляє Вікіпедія.

Сайт пропонує новини, сатиру, блоги та оригінальний контент, а також висвітлює політику, бізнес, розваги, навколишнє середовище, технології, популярні медіа, стиль життя, культуру, комедію, здорове харчування, інтереси молодих жінок та місцеві новини за участю колумністів. Він був створений як прогресивна альтернатива консервативним новинним сайтам, таким як Drudge Report. Сайт містить власний контент і контент, створений користувачами за допомогою відеоблогів, аудіо та фото. У 2012 році сайт став першим комерційним підприємством цифрових медіа Сполучених Штатів, яке отримало Пулітцерівську премію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти