
Про що йдеться у матеріалі:
- Чого бояться комарі в домашніх умовах
- Що робити, якщо комар заважає спати
- Який запах не переносять комарі
Влітку ми не лише насолоджуємося теплом і природою, а й намагаємося боротися з навалою комарів, які псують будь-який відпочинок. Відомий український журналіст і телеведучий Костянтин Грубич в ефірі "Сніданку з 1+1" пояснив, які засоби насправді працюють, як їх правильно обирати та чому деякі з них можуть бути шкідливими для здоров’я.
Главред з'ясував, що допомагає від комарів.
Як позбутися комарів у кімнаті вночі - який найефективніший засіб від комарів
"Всі засоби від комарів, від комашні, вони поділяються на дві великі групи. Це репеленти — ті, що відлякують, і інсектициди — ті, що вбивають комах", — пояснює Грубич.
Найпоширеніші засоби — це спреї, фумігатори, спіральки, креми, гелі, браслети та навіть наклейки. Спреї це найвідоміший вид репелентів.
"Вони ефективні, досить таки ефективні, і порівняно довго діють", — каже експерт.
Дивіться відео про ефективність засобів від комарів:
Проте є нюанс, адже спреї з вмістом хімічної речовини ДІТ (діетилметатолуамід) можуть викликати подразнення, особливо при високій концентрації.
"Спреї діють до 6–8 годин, але якщо дуже концентровано і її багато, то вона може викликати подразнення на шкірі", — застерігає Грубич.
Особливу увагу слід приділяти дітям, він радить дітям до трьох років взагалі уникати таких засобів.
"Проте є вихід — беріть такі спреї, де є маркування для дітей або низький вміст ДІТ — до 10%. Що таке ДІТ? До 10%. ДІТ – це та речовина, яку якраз і винайшли у 40-х роках хіміки в США. Вона роз'їдає пластик, окуляри або синтетику", - попереджає він.
Чим намазатися, щоб не кусали комарі
Креми й гелі діють точково, але також є ефективними.
"Вони наносяться на певну ділянку шкіри. І вони теж досить ефективні, але треба не переборщити", - вказує Грубич.
"Як вони діють? Вони роблять людину для комарів невидимою. Тобто комарі реагують на виділення на під і на запах людини. А ці репеленти його маскують. Тобто в цілому комар вас просто не бачить", - вказує кандидатка хімічних наук Богдана Леонова.
А от браслети й наліпки, хоч і популярні, викликають у фахівця сумнів: "Дія цих гаджетів для мене досить таки сумнівна".
Який аромат відлякує комарів - як змусити комара залишити вас у спокої вночі
Фумігатори, які ми вмикаємо в розетку або використовуємо у вигляді спіралі, можуть бути токсичними.
Якщо користуватися часто цими засобами, то вони можуть негативно вплинути на здоров’я. Грубич вказує на те, що він таких засобів щонайменше це буде боліти голова, тому що випари досить небезпечні.
"Це, наприклад, те, що ви вставляєте в розетки, те, що є такі спіральки, які виділяють певні речовини. І отут я би трохи задумалася, тому що цими речовинами, фумігаторами, дихає як комаха, яка відлякується, бо вмирає. Так дихає і людина, і тварина, і діти. От якщо ми любимо захищатися від комарів і ставити ці фумігатори в спальні, і цілу ніч ми спимо і дихаємо цим, а потім на ранок думаємо, чому в нас болить голова. Якщо ви вже запилили ту якусь спіральку в себе в домі, то краще провітрюйте. На природі це вже така історія, коли біля вогнища та спіралька горить, це відкрите повітря. А ось вдома треба обов'язково провітрювати, бо може боліти голова", - радить кандидатка хімічних наук Богдана Леонова.
Як зробити так, щоб комар не кусав вночі - як самому зробити засіб проти комарів
Крім того, популярністю користуються й ультразвукові репеленти, але дія їхня науково не доведена.
"Вони продаються, вони є, але як діє ультразвук саме на комарів і на комах, поки що ніхто точно, напевно, сказати не може, принаймні наукових розробок поки що я не зустрічав", - додає експерт.
Серед природних засобів журналіст радить рослини з різким запахом.
"Це базилік, це м’ята, це лаванда. Зараз сезон лаванди — і вона досить таки може нас гарно захищати", - йдеться в сюжеті.
Ще один цікавий метод — кавова гуща.
"Вона вже використана. Засипаємо її у холодну воду або кімнатної температури, розмішуємо. І виявляється, ось ця суміш знешкоджує самі личинки комарів", - резюмував він.
Вам також може бути цікаво:
- Скільки коштував борщ 100 років тому - історик провів порівняння, результат здивує
- Російський патріарх "прокляв" владу у Кремлі - що сталось
- Тепер коштують тисячі - навіщо в СРСР робили порцелянові рибки та яка їх історія
Про персону: Констянтин Грубич
Костянти́н Володи́мирович Грубич (нар. 20 серпня 1968, Полтава) — журналіст, ведучий телепрограми "Знак якості" та "Твій День", повідомляє Вікіпедія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред