Законно, але є нюанс: чому літаки ніколи не літають над Антарктидою

2 лютого 2025, 15:52оновлено 2 лютого, 16:34
1307
Стало відомо, чому комерційні літаки уникають польотів над Антарктидою, п’ятим за величиною континентом на планеті і це рішення має цілком логічне.
Законно, але є нюанс: чому літаки ніколи не літають над Антарктидою
Чому літаки ніколи не літають над Антарктидою - пояснення здивує / Колаж Главред, фото: pexels

Ви дізнаєтесь:

  • Чому літаки не летять через Антарктиду
  • Скільки коштує цивільний політ через Південний полюс

Хоча маршрути через Антарктиду могли б скоротити час польоту, цей замерзлий континент залишається закритим для комерційної авіації з вагомих причин, про які нещодавно розповів один із пілотів, повідомляє Mirror.

Іспанська авіаційна експертка Маріта у своєму TikTok-відео пояснила, чому авіакомпанії уникають перельотів над Антарктидою, яка займає близько 14,2 мільйона квадратних кілометрів (5,5 мільйона квадратних миль), що робить її більшою за Європу.

відео дня

Чому ж літаки не використовують цей простір для оптимізації маршрутів?

За її словами, навіть попри значний прогрес в авіаційних технологіях, польоти над Антарктидою майже не виконуються через особливості атмосфери, товщина якої змінюється залежно від регіону.

"Шари атмосфери не однакові на всій планеті. Через обертання планети вони товщі на екваторі, ніж на полюсах", - розповідає Маріта.

Пілот зазначив, що товщина атмосфери відіграє ключову роль у захисті здоров’я людини, оскільки саме вона оберігає нас від впливу сонячної радіації.

"Якщо літаки летять через тропосферу, а вона дуже розріджена, ми отримаємо більше радіації", - пояснила Маріта.

Дивіться відео про те, чому літаки не летять через Антарктиду:

@maritarx Hacía ya tiempo que no os daba la chapa con el uniforme puesto ? hoy vengo a contaros, porque no volamos por encima de Antártida (menos mal) #mujerpiloto#mujerautista#mujeresqueinspiran#conspiracion#antartida#aviacion#viajar#influencer#piloto#pilotlife#aprendeentiktok♬ sonido original - Marita ?

Вона також стверджує, що протягом своєї кар'єри пілот літака "отримує більше радіації, ніж той, хто працює на атомній електростанції".

"Ми повинні брати це до уваги і намагатися не піддавати пілотів впливу радіації", - додала вона.

Є кілька вагомих причин, чому комерційні літаки уникають польотів над Південним полюсом. Одна з них – несумісність льоду та авіації, особливо коли йдеться про паливо. Крім того, у разі надзвичайної ситуації поблизу немає аварійних аеропортів для екстреної посадки.

"Ми повинні розуміти, що більша частина суші нашої планети знаходиться на одному боці планети. Тихий океан, наприклад, займає половину", - розповіла вона.

Маріта також зауважила, що переліт над Антарктидою навряд чи принесе пасажирам особливе задоволення.

"Політ з Аргентини до Австралії над Антарктидою може бути надшвидким, але він не буде комфортним, він буде турбулентним", - додала вона.

Вона пояснила, що хоча такі польоти можливі, вони аж ніяк не є бюджетними. Існують приватні компанії, які пропонують подібні авіатури, проте їхня вартість становить близько 15 000 євро (приблизно 12 500 фунтів стерлінгів).

Вам також може бути цікаво:

The Daily Mirror

The Daily Mirror - британська національна щоденна газета у форматі таблоїд та є першим представником таблоїдної журналістики.
Газету заснував Альфред Хармсворт 2 листопада 1903 року. Спочатку Daily Mirror замислювалася як газета для жінок, що видається жінками, і мала стати "віддзеркаленням жіночого життя". Це не принесло успіху, тому Хармсворт вирішив зробити газету кольоровішою і з ширшим колом висвітлюваних питань, пише Вікіпедія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти