Влетить в копієчку: чому не можна залишати зарядку в розетці

14 листопада 2024, 17:12оновлено 15 листопада, 19:09
69206
Залишати зарядний пристрій у розетці може здаватися безневинною звичкою, але це несе значні ризики для безпеки та збільшує витрати на електроенергію.
Влетить в копієчку: чому не можна залишати зарядку в розетці
Чому не можна залишати зарядку в розетці - просте пояснення / Колаж Главред, фото: pixabay, ua.depositphotos.com

Ви дізнаєтесь:

  • Чи можна тримати зарядний пристрій у мережі без телефона
  • Що буде, якщо залишити зарядку на ніч без телефона
  • Чи може зарядний пристрій загорітись

Залишати зарядний пристрій увімкненим у розетку – звичка, яка може спричинити не лише зайві витрати, але й підвищити ризик небезпечних ситуацій у домі. Експерти видання "Sante+" пояснюють, чи можна залишати зарядки в розетці.

Главред з'ясував, чому слід відключати зарядний пристрій телефону від мережі.

відео дня

Якщо вам цікаво дізнатися більше про цікаві звичаї та закони різних країн Європи та світу, рекомендуємо наш матеріал: Штраф до 5 тисяч євро: чому в Німеччині не можна викидати скляні банки

За словами експертів, відключення зарядного пристрою, коли він не використовується, має низку переваг: зниження ризику пожежі, економія електроенергії та продовження терміну служби пристрою.

Чи можна тримати зарядний пристрій у мережі без телефона - чому може загорітися зарядка в розетці

Експерти застерігають, що залишений зарядний пристрій може стати джерелом пожежі, особливо якщо використовується дешевий або підроблений адаптер. Підроблені зарядки часто мають низьку якість, що підвищує ймовірність короткого замикання та пожежі.

"Якщо зарядний пристрій залишити увімкненим, то він може перегрітися і стати причиною небезпечного інциденту, навіть якщо не заряджає телефон", – пояснюють фахівці "Sante+".

Чому нагрівається зарядка в розетці - що буде, якщо залишити зарядку на ніч без телефона

Додатково, небезпека виникає при використанні пошкоджених або ненадійних USB-кабелів, які теж можуть викликати коротке замикання. Залишати зарядний пристрій без нагляду, наприклад, на ніч, – це завжди ризик.

"Тепло від зарядки може накопичуватися, що особливо небезпечно, якщо телефон або зарядка лежать на легкозаймистих поверхнях", – додають експерти.

Чи потрібно витягувати блок живлення з розетки

Ще однією причиною вимикати зарядку після використання є енергоощадження. Підключені зарядні пристрої споживають електроенергію, навіть якщо телефон не заряджається.

"Зарядний пристрій продовжує споживати енергію через трансформатор, який знижує напругу, необхідну для зарядки. Тому, навіть без підключення телефону, пристрій витрачає електроенергію, що може непомітно збільшити ваші рахунки", - пояснюють фахівці.

За даними Французького агентства з питань довкілля та енергоменеджменту (Ademe), витрати на енергію всіх пристроїв, що залишаються в режимі очікування, можуть досягати до 80 євро на рік на домогосподарство. Такий тип споживання називається прихованим або "споживанням в режимі очікування".

Фахівці наголошують, що навіть при невеликому споживанні кожен увімкнений пристрій додає до загальних витрат.

Чи потрібно витягувати вилку з розетки - чи можна вдаритися струмом від зарядки телефону

Нарешті, залишаючи зарядку в розетці, ви можете скоротити її термін служби. Підключені пристрої, навіть без навантаження, зазнають зносу, а в майбутньому це може призвести до додаткових витрат на заміну.

"Часте підключення і відключення зарядного пристрою, особливо дешевого, може призвести до його перегріву та поступового виходу з ладу", – зазначають експерти.

Не варто економити на якості зарядних пристроїв: дешеві альтернативи можуть становити ризик для здоров'я та безпеки.

Експерти пояснюють, що зарядні пристрої низької якості мають низький опір, через що може статися витік електричного струму, який призведе до опіків або навіть ураження струмом.

Вам також може бути цікаво:

Santé+ Magazine

Santé + Magazine - це журнал, що спеціалізується на порадах по дому та невеликих порадах для повсякденного життя, журнал, який вже більше десяти років є частиною франкомовного ландшафту друкованих ЗМІ. Спочатку журнал був доступний у друкованому вигляді, але згодом вийшов у цифровій версії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
#}
Ми використовуемо cookies
Прийняти