З валентинками, але без квітів: як святкували День святого Валентина в СРСР

11 лютого 2025, 19:52
24
Молодь знаходила способи відзначити 14 лютого.
Яким був День закоханих в СРСР
Яким був День закоханих в СРСР / Колаж: Главред, фото ua.depositphotos.com, кадр з фільму "Вам і не снилося…"

Головне:

  • Як День святого Валентина з’явився в СРСР
  • Коли День закоханих став масовим

День закоханих існує вже багато десятиліть, однак у радянські часи це свято не мало такої популярності, як зараз. Офіційно в календарі СРСР його не існувало, проте молодь все ж знаходила спосіб відзначити цей романтичний день, розповідає Главред з посиланням на експертів Телеграф.

Перші згадки про свято почали з’являтися наприкінці 80-х – на початку 90-х років. Це сталося завдяки закордонним фільмам, книгам і журналам, які поступово проникали в країну. У багатьох кінокартинах День святого Валентина вже був популярним, і радянська молодь теж захотіла його святкувати.

відео дня

Оскільки валентинки не продавали у такій кількості, як зараз, багато людей створювали їх власноруч. Молодь дарувала один одному невеликі листівки, цукерки, маленькі іграшки, а ось квіти взимку були розкішшю, тому їх отримували одиниці.

"Зазвичай на День Валентина в СРСР дарували невеликі листівки, маленькі іграшки та цукерки. Квіти в ті часи взимку були розкішшю, тому їх отримували одиниці. Вже з початку 90-х, коли розпад Союзу наближався, суспільство почало більш завзято святкувати День закоханих, хоча пік цього наступив ближче до 2000 року", - пише видання.

Старше покоління ставилося до цього дня скептично, вважаючи його "західною вигадкою". Проте молодь все одно знаходила способи відзначити 14 лютого.

"Збереглась невелика кількість перших валентинок, які спочатку майже не відрізнялись від звичайних листівок, хіба що наявністю сердечок", - підсумувало видання.

До речі, також раніше розповідалося, які знаки зодіаку мають всі шанси розійтися прямісінько перед Днем святого Валентина.

Більше історичних новин про СРСР:

Що відомо про видання "Телеграф"?

"Телеграф" — українське соціально-політичне інтернет-видання, створене 2012 року. Сайт висвітлює події в Україні та світі. Належить українському бізнесмену Вадиму Осадчому. Головний редактор — Ярослав Жарєнов, пише Вікіпедія.

"Телеграф" охоплює широкий спектр тем, включаючи політику, економіку, соціальні події, культуру, спорт та новини з фронту. Видання також публікує ексклюзивні матеріали, такі як інтерв'ю з відомими особистостями та аналітичні статті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти