
Головне:
- Які ознаки емоційного вигорання у парі
- Чому "дякую" у парі важливіше за великі жертви
Саме емоційне вигорання може стати серйозною загрозою для стосунків, і виникає воно не через один великий конфлікт, а через постійне почуття жертви. Американський психолог Марк Треверс поділився думками про те, чому пари часто стикаються з емоційним виснаженням.
"Бути у стосунках - означає природним чином змістити фокус із себе на спільне життя з іншою людиною. Ви жертвуєте часом на себе заради турботи про партнера, іноді навіть відмовляєтеся від особистих можливостей заради стосунків. Ваш партнер, ймовірно, теж чимось жертвував, але справа не в підрахунку. Стосунки не мають бути "обміном послуг". Обидва партнери мають добровільно й усвідомлено докладати зусиль, щоб їхній союз тривав", - зазначив він у своїй статті для Forbes.
відео дня
Треверс посилається на дослідження в Journal of Social and Personal Relationships, яке показує: відчуття, що ви надто багато віддаєте у стосунках, без взаємного відгуку, напряму пов’язане з психологічним тиском і внутрішнім виснаженням.
Дві основні причини емоційного вигорання в стосунках:
- Порушення емоційної рівноваги. Щасливі стосунки - це не лише любов, а й здатність бачити й враховувати інтереси іншого. Іноді потрібно змовчати, не сперечатися, не наполягати на своєму. Це про емпатію й зрілість. Коли партнери думають не лише про себе, формується взаєморозуміння. Але якщо у стосунках відсутнє відчуття справедливості, одна людина починає бачити свої зусилля як виснажливі жертви. Це шлях до вигоряння, особливо якщо цінності та пріоритети партнерів не збігаються.
- Брак визнання та вдячності. Кожен із нас потребує, щоб його помічали і дякували, навіть за дрібниці. Це не про гордість, а про елементарну людську потребу бути цінним. Ви могли відмовитись від просування на роботі чи просто приготувати сніданок, але без "дякую" все це знецінюється. Дослідження 2022 року Psychological Science доводить: відчуття вдячності зменшує емоційний дисбаланс у парі, навіть якщо внесок у стосунки різний. Визнання не замінює рівноправність, але робить жертви легшими.
Коли обоє в парі готові дбати, віддавати та вдячно приймати, зникає втома. А от коли один усе тягне на собі без емоційної відповідІ, з'являється вигорання, яке непомітно руйнує навіть найміцніший зв’язок.
Також психолог назвав три прості щоденні звички, як зберегти любов на роки.
Більше цікавих новин:
- ТОП-4 дати народження, що притягують удачу: нумерологи розкрили формулу везіння
- Як насправді був побудований Стоунхендж: археологи розкрили одвічну таємницю
- Вологим чи сухим: ветеринарка пояснила, яким кормом краще годувати кота
Про джерело: Forbes
Forbes - американський діловий журнал, заснований у 1917 році, з 2014 року належить гонконгській інвестиційній групі Integrated Whale Media Investments, повідомляє Вікіпедія.
Forbes.com є частиною Forbes Digital, підрозділу Forbes Media LLC. До холдингу Forbes також входить частина RealClearPolitics. Разом ці сайти охоплюють понад 27 мільйонів унікальних відвідувачів щомісяця. Сайт Forbes.com працює під гаслом "Домашня сторінка для світових бізнес-лідерів" і в 2006 році був визнаний найбільш відвідуваним бізнес-сайтом у світі.
Forbes.com використовує "модель дописувачів", в якій широка мережа "дописувачів" пише і публікує статті безпосередньо на сайті.
У 2020 році Forbes отримав нагороду Webby People's Voice Award у номінації "Бізнес-блог/сайт".
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред