Коротко:
- Як і чому з’явилася практика додавання соди в чай
- Як сода впливає на колір напою
У Радянському Союзі існувала цікава практика додавання соди до чаю, яка була популярною серед працівників залізниць і громадського харчування. Це явище стало частиною культурних традицій чаювання того часу, пише Главред з посиланням на ТСН.
Навіщо в СРСР додавали соду до чаю?
Деякі вважають, що сода допомагала економити: завдяки їй чай здавався міцнішим при мінімальній кількості заварки. Однак основна причина полягала у покращенні смакових якостей напою.
Сода пом'якшувала воду, яка часто була жорсткою, роблячи чай більш насиченим і ароматним. Темний колір напою був додатковим бонусом, що додавав чаю "багатого" вигляду.
Також це спрощувало миття посуду: сода запобігала утворенню розводів на склянках і чашках.
Ще однією цікавою особливістю є хімічний ефект. Якщо додати лимон до чаю з содою, напій стане світлішим, а без лимона він матиме темний насичений відтінок і особливий аромат, що стає яскравішим навіть при повторному заварюванні.
Для тих, хто хоче відтворити цей радянський спосіб, варто пам'ятати: сода найкраще підходить для розсипчастого чаю. У пакетованому чаї вона не дасть відчутного результату, крім зміни смаку.
Також раніше розповідалось, чому в радянські часи пили чай з печивом. Тепер це є буденною звичкою багатьох, яку нав'язали ще в СРСР.
Інші цікаві новини:
- Новорічний лайфхак від бабусь: що треба додати до ялинки, щоб вона стояла довше
- Теплий лайфхак для зимих холодів: навіщо господині заморожують шкарпетки
- Чому в Китаї дарують парні подарунки: цікаві ідеї презентів зі всього світу
Що таке ТСН?
ТСН (Телевізійна Служба Новин) — щоденна інформаційна телепрограма новин каналу "1+1" виробництва "1+1 Media". ТСН є однією з найпопулярніших програм новин в Україні. У грудні 2012 року програма встановила абсолютний рекорд, здобувши частку аудиторії 31,5 %. Це означає, що майже третина глядачів в Україні дивилася випуски ТСН, пише Вікіпедія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред