Чому ми неправильно пишемо "по батькові" і "будь ласка": Авраменко пояснив помилку

24 липня 2023, 10:14оновлено 20 жовтня 2023, 17:15
142137
Поширені слова, які багато людей звикли писати певним звичним чином, насправді пишуться по-іншому.
Украинский язык, Александр Авраменко
Чому ми неправильно пишемо "по батькові" і "будь ласка"/ колаж: Главред, фото: скрін

В українській мові є низка слів, які українці помилково пишуть з дефісом. Два таких слова – серед часто вживаних. При цьому, вживаючи їх, люди навіть не здогадуються, що роблять поширену помилку.

Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці пояснив, як правильно вживати дефіс в українських словах.

"Сьогодні з’ясуємо, коли дефіс зайвий. Є у нашій мові два слова, які абсолютна більшість людей пише з помилкою, ставлячи той дефіс там, де він абсолютно непотрібен. І ці слова часто вживані", – зазначив мовознавець.

Якщо вас цікавить вивчення української мови, радимо прочитати також наступний матеріал: Що таке гай, бір і діброва: мовознавець дав неочікувану відповідь

Авраменко запропонував усім охочим перевірити себе і обрати зі списку слово, яке потрібно писати з дефісом:

  • А) по/батькові,
  • Б) будь/ласка,
  • В) все/таки.

Він пояснив, що правильна відповідь – В, з дефісом пишемо "все-таки". Так само з дефісом пишемо слова "сказав-таки", "зробив-таки" й так далі.

А от "по батькові", у якому багато хто робить помилку, насправді потрібно писати окремо, без дефісу.

"Етикетна формула "будь ласка" з дефісом теж псує репутацію авторів безлічі оголошень, якими обклеєні усі паркани України. Отже, "по батькові" і "будь ласка" пишемо окремо, без дефіса. І так писали ці слова 100 років тому, це ніяка не новація", – зазначив Авраменко.

Дивіться відео із поясненням Авраменка, коли дефіс зайвий:

Раніше Авраменко пояснив, чому не можна казати "оточуюче середовище". Часто суржик просочується у наше мовлення дуже непомітно – разом зі словами і фразами, які більшість з нас вже звикли постійно вживати.

Також раніше мовознавець розповів, чи правильно "бажати удачі". Часто фраза "бажаю удачі" може викликати сумніви. Дехто вважає, що це калька з російської. Мовознавець пояснив, чи можна вживати таке словосполучення.

Вас також може зацікавити:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти