Ключове:
- Мед і бактерії: чому він зберігається століттями
- Що це за фермент, який робить мед унікальним
Мед — це природний продукт, який здавна використовується не лише в кулінарії, але й для лікування різноманітних захворювань, пише Главред з посиланням на ТСН.
До речі, також раніше розповідалось, що буде, якщо додати мед у гарячий чай. Існує твердження, що нагрівання меду може зробити його небезпечним.
Цей продукт відомий своїми протизапальними, антиоксидантними та антимікробними властивостями, завдяки чому його активно застосовують у народній медицині. Мед додають до страв і випічки, а також їдять із кашами чи млинцями. Цікаво, що мед практично не псується і може зберігатися свіжим дуже довго.
Чому мед не псується?
Мед складається переважно з фруктози, глюкози, води й органічних речовин, які утворюються під час ферментації нектару і медвяної роси у вулику.
Кисломолочні бактерії та інші корисні мікроорганізми, які потрапляють у мед через травну систему бджіл, підвищують його кислотність, створюючи захист від псування. Проте за високої вологості ці бактерії можуть провокувати бродіння.
Мед має унікальну здатність зберігати свою свіжість завдяки ферменту глюкозооксидазі. Цей фермент утворює перекис водню, який знижує рівень pH і створює середовище, несприятливе для розмноження бактерій. У такому середовищі мікроорганізми просто гинуть.
Інші корисні новини:
- Навіщо класти гірчицю у взуття: простий трюк, щоб не мерзнути холодною зимою
- Куди краще поставити орхідею: експерти назвали ідеальне місце в домі
- Від цигарок до волосся: що категорично не можна змивати в унітаз - повний список
Чим корисний мед?
Цілющі властивості меду забезпечені його багатющим складом, у якому присутні вітаміни, глюкоза, фруктоза, каротин, мінерали, білок, магній, калій, натрій, кальцій, залізо, глюкоза. Мед зміцнює імунітет, допомагає впоратися з хворобами, авітамінозом, позитивно впливає на шкіру.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред