
Ви дізнаєтесь:
- У чому справжня причина страху котів до води
- Як досвід дитинства впливає на ставлення котів до води
Багато хто вважає, що коти терпіти не можуть воду: вони уникають не тільки ванн, а й навіть найменших крапель. Експерти LiveScience вказують, що на сьогодні немає спеціалізованих досліджень, які б точно пояснювали, чому коти бояться води. Проте зоопсихологи та ветеринари мають власні припущення щодо цього, зазначає Главред.
Крістін Вітале, спеціалістка з поведінки котів і засновниця Maueyes Cat Science and Education, вважає, що ключ до розуміння може критися у давньому походженні сучасних котів. Вона наголошує, що їхнім предком є африканський дикий кіт, який мешкав у посушливих місцевостях, де водойми траплялися нечасто.
"Вони не особливо відомі полюванням поблизу води або у воді. Значну частину раціону африканського дикого кота складають наземні тварини, такі як гризуни. З огляду на це, не дивно, що домашні коти насправді не шукають води. Цей вид просто не для цього створений", – вважає Вітале.

Однак біолог Джонатан Лосос із Вашингтонського університету має іншу думку. Він вважає, що історичне середовище проживання не є вирішальним, адже ареал африканських котів включає й регіони з водою. Тому цей фактор не пояснює відразу до води.
Іншу точку зору висловлює Дженніфер Вонк з Оклендського університету. Вона вважає, що вода є фізично неприємною для котів. Волога шерсть обтяжує їхні рухи й може ускладнювати орієнтацію або зробити їх менш спритними.
"Їхнє хутро справді перезволожується, що робить рухи більш обтяжливими, що, ймовірно, робить їх вразливими", – сказала Вонк в коментарі Live Science.
Окрім того, вода має сторонні запахи, які можуть дратувати котячий нюх. Коти дуже чутливі до запахів, тому хімічні домішки з-під крана можуть бути для них неприємними.
Фахівці також звертають увагу на важливість перших вражень кошеняти. Якщо тварина мала позитивний досвід з водою в дитинстві, вона, ймовірно, буде спокійніше сприймати воду й у дорослому віці.
"Цілком ймовірно, що якби кошеня виросло біля води, то в дорослому віці воно почувалося б комфортніше поруч з водою. З огляду на це, кожен кіт – індивідуальність. Навіть перебуваючи у воді, деякі кошенята можуть виявляти відразу до води, тоді як інші, які ніколи не мали контакту з водою, можуть насолоджуватися нею", – пояснила Крістін Вітале.
Таким чином, небажання котів контактувати з водою пояснюється низкою факторів: генетикою, фізичним дискомфортом, запахами та життєвим досвідом.
Також раніше ветеринарка пояснила, яким кормом краще годувати кота.
Більше цікавих новин:
- Максимальна увага до свого здоров'я: в кінці липня вдарить сильна магнітна буря
- Чи справді від динозаврів: вчені нарешті розшифрували, звідки береться нафта
- Українців серйозно каратимуть з 1 серпня: попередження про нововведення
Про джерело: Live Science
Live Science — один із найбільших та найавторитетніших науково-популярних сайтів.
Видання публікує статті про космос, тварин, здоров'я, археологію, поведінку людини, планету Земля та інші галузі. Воно прагне донести наукові новини та інформацію до широкої аудиторії.
Крім статей новин, Live Science також включає довідковий розділ, посилання на інші веб-сайти, а іноді й матеріали, що розвінчують наукові міфи.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред