Ніколи не здогадаєтесь: що означає слово "красний" в українській мові - Авраменко дав відповідь

25 травня 2023, 16:40 оновлено 26 травня, 11:24
240727
Експресурок від Олександра Авраменка. Яке значення має слово "красний" в українській мові.
Олександр Авраменко
Олександр Авраменко / Колаж Главред, фото скріншот

Відомий український вчитель Олександр Авраменко розповів у своєму експресуроці, як правильно використовувати слово "красний" і що воно означає.

Весну любили завжди. Її задобрювали своїми веснянками наші предки понад 1000 років тому. "Ой весна, весна - днем красна".

Чому про весну кажуть, що вона - "красна"?

Як каже Авраменко, червоною логічніше назвати осінь.

"Але якщо відкрити словник, то красний - це красивий, чудовий. Коли ми говоримо "прекрасний" ми ж не маємо на увазі "пречервоний", ось де собака заритий", - додав мовознавець.

Олександр Авраменко
Олександр Авраменко / скріншот

"Ой весна, весна - днем красна" - це значить красива своїми днями, або чудова.

"Тепер ви знаєте, чому здатність добре говорити називається красномовством, а переконлива мова - красномовною. Художню літературу називають - красна писемність. Отже, красний - це красивий, а красивий - чудовий", - сказав Авраменко.

Дивіться відео про те, яке значення має слово "красний" в українській мові:

Раніше Авраменко розповів, як вказати час без русизмів. За словами мовознавця, багато українців, відповідаючи на питання "Котра Година?", використовують конструкцію з приводом "без". Наприклад,"Без двадцяті чотирі". Однак так говорити неправильно.

Також раніше Авраменко розповів, як Україна могла втратити колоритне Українське слово "дармовіс" і ще ряд цікавих слів через радянську політику зближення мов.

Хто такий Олександр Авраменко?

Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український вчитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле - і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).

Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

Автор понад 50 підручників та посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016).

Є автором і диктором тексту "Радіодиктант національної єдності" на "UA: Українське радіо" (з 2005), пише Вікіпедія.

Дивіться відео, в якому мовознавець Олександр Авраменко розповідає про те, як викорінити зі своєї мови "мовні бур'яни":

Читайте також:

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти