
Про що ви дізнаєтесь:
- Як правильно перевірити золото в домашніх умовах
- Як відрізнити золото від підробки
Золото – це дорогоцінний метал, який приваблює як поціновувачів, так і шахраїв. У нашому світі, де підробки виготовляють усе більш витончено, вміння відрізнити справжнє золото — надзвичайно важливий навик для кожного покупця ювелірного виробу.Якщо ви знаєте основні методи перевірки золота, це захистить вас від фінансових втрат і від купівлі фальшивої прикраси. Главред розповість про найпопулярніші способи перевірки золота.
Перевірка за допомогою сонця
Існує дуже простий метод, за допомогою якого можна перевірити золото в домашніх умовах. Для цього потрібна ясна й сонячна погода, бажано з прямими сонячними променями.Золоту прикрасу, яка викликає у вас сумніви, потрібно уважно роздивитися в тіні, а потім перемістити на прямі сонячні промені. Справжнє золото зберігає свій колір і блиск за будь-яких умов. Але якщо це підробка, у тіні прикраса значно втратить свій презентабельний вигляд і зблякне.
Перевірка йодом
Одразу варто зауважити, що таку перевірку не слід проводити на видимих ділянках прикраси.Для цього потрібні йод і ватна паличка. Необхідно нанести краплю йоду на невелику ділянку та спостерігати за реакцією: якщо виріб золотий, йод не змінить свій колір і розмір краплі практично не зміниться. Що ж до інших металів, які можуть видавати за золото, вони вступлять у реакцію з йодом — крапля знебарвиться або зменшиться в розмірах.Почекайте близько хвилини й видаліть залишки йоду. На золотому виробі залишиться темна пляма, а на підробці — біла.Щоб прибрати плями від йоду, можна скористатися 30-відсотковим розчином гіпосульфіту натрію, а потім відполірувати прикрасу зубною пастою.
Як перевірити золото за допомогою кислоти
Перевірка золота за допомогою кислоти — один із найнадійніших способів визначення справжності металу. Для цього використовують спеціальну кислоту, яка реагує з іншими металами, але не взаємодіє із золотом.На YouTube-каналі "Пошук скарбів України" розповідають, що таку перевірку можна здійснити за допомогою акумуляторної кислоти.Для цього на непомітну ділянку прикраси наносять краплю кислоти й спостерігають за реакцією. Якщо нічого не відбувається — це золото. Якщо ж з’являється пляма або змінюється колір, прикраса може бути виготовлена з низькопробного золота або взагалі бути підробкою.
Магнітний спосіб перевірки
Ще один простий спосіб перевірки — використання магніту. Золоті прикраси не притягуються до магніту, на відміну від підробок.Щоб визначити, чи справжня прикраса, використовуйте спеціальні магніти, які можна придбати в магазинах. Сувенірні магніти з моря не підійдуть. Зверніть увагу: мідь, бронза та алюміній також не взаємодіють із магнітом.
Вас може зацікавити:
- Блищатиме наче нове: як почистити золото в домашніх умовах - лайфхак
- Як почистити золото зубною пастою: простий, але дуже ефективний спосіб
- Здогадаються не всі: чому не можна носити срібло і золото разом - неочевидні причини
Про канал "ПОШУК СКАРБІВ УКРАЇНИ TREASURE IN UKRAINE"
Український YouTube-канал, присвячений пошуку скарбів та артефактів на території України. Канал створений для любителів пригод та екстремального життя, де автор ділиться відео про реалії свого життя, пов'язані з використанням металошукача та лопати. Створений 2015 року. Нині підписниками є майже 8 тисяч користувачів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред