
Ви дізнаєтеся:
- Як зрозуміти, що кішку час стерилізувати
- Коли не можна стерилізувати кішку
Питання стерилізації кішки рано чи пізно з'являється в будь-якій родині, яка має таку домашню улюбленицю. Господарям доводиться думати – робити чи не робити стерилізацію, в якому віці робити, як правильно все організувати і як після цього доглядати за кішкою.
Про те, коли краще стерилізувати кішку – до тічки або після, і як за нею доглядати після стерилізації, розповів ветеринар Дмитро Фурсов у студії "Сніданку з 1+1".
За словами ветеринара, якщо ви заводите кішечку чи котика, то одразу треба зрозуміти, чи будете ви займатися в подальшому розведенням, тобто мати від них кошенят. Якщо ні, то краще стерилізувати.
"Оптимальний вік для цього – десь з 8 до 10 місяців. Іноді це можна робити і раніше. Але якщо зробити це раніше, то може бути проблема в тому, що тварина буде в затримці, затримана у своєму фізичному розвитку, або навіть може зупинитися у розвитку. Тобто буде така сама, як ви її стерилізували по розміру, мається на увазі", – зазначив ветеринар.
Пізніше, у 10-місячному віці, вже може бути перший період статевої охоти. Тому бажано не чекати до цього періоду. Тому що особливо для кішки переживання такого періоду – це досить сильний стрес. Якщо не плануєте розводити тваринок, то варто у 8-10 місяців стерилізували і все, наголосив спеціаліст.
Як доглядати за кішкою після стерилізації
Дія анестезії проходить повільно, тому кішка потребуватиме турботи господаря після стерилізації. Для початку варто просто бути поруч, коли кішка прокинеться. Найближчі півтори-дві години, доки триває дія наркозу, домашній улюбленець відчуватиме слабкість, спрагу, просторову дезорієнтацію і навіть нудоту. Присутність господаря у такий момент заспокоюватиме тварину. Також улюблениця обов'язково має пити достатньо води.
Через слабкість домашній тварині спочатку буде складно дістатися туалету, тому краще одразу підстелити одноразову пелюшку. Доки хода тваринки буде хиткою, треба контролювати, щоб вона не вилазила на звичні для себе високі місця, не можна допускати ніяких зайвих навантажень на шви.
Після операції у домашніх улюбленців відбуваються гормональні зміни. Можуть з'явитися проблеми із зайвою вагою або сечокам'яна хвороба. Для того, щоб цього уникнути, раціон необхідно змінити і перевести улюбленця на спеціалізований корм для стерилізованих тварин.
Увага господарів і слідування рекомендаціям ветеринара допоможуть улюбленцям швидше відновитися після операції.
"Післяопераційний шов, по-перше, має бути постійно чистий і захищений. На кішечок натягається або бандаж, або захисний комір на голову, щоб вони не розлизували той шов, бо вони 100% будуть туди лізти. Обробляється він два рази на день. Якщо ви не можете це робити вдома, краще все ж таки, щоб вам лікар показав, як це робити. Якщо вже робите вдома, він має бути чистим. Якщо він зроблений з нитками, які видно, то вони завжди мають бути на видноті. І розріз має бути видно, де він. Часто буває так, що власники бояться, трішечки там помазали-помазали, зверху налипає шерсть, потім той шов там пріє і не заростає. Тобто, якщо ви не впевнені, що він чистий, то краще робити це у лікаря", - сказав ветеринар.
Який реабілітаційний період після стерилізації кішки
За словами ветеринара, це залежить від індивідуальних особливостей тварини. Коти і кішки повністю відходять від наркозу від 12 годин до 2 діб. Шви знімаються на 8-10 день. І після цього тварина вже почуватиме себе нормально.
Дивіться відео про те, коли правильно стерилізувати кішку:
Вас також може зацікавити:
- Математична головоломка, яка заплутає навіть геніїв: яке число після дорівнює
- Де число 230 на картинці: загадка, яка підкориться тільки найрозумнішим
- Як сказати "на цыпочках" українською: вчителька дала відповідь
Що відомо про "Сніданок з 1+1"
"Сніданок з 1+1" — ранкове шоу телеканалу 1+1 виробництва 1+1 Media. Програма триває три години і є найдовшим в Україні ранковим шоу у прямому ефірі. "Сніданок з 1+1" подає новини, розваги, корисні поради та інтерв'ю з цікавими гостями у прямому ефірі. Програма містить декілька ранкових випусків ТСН, повідомляє Вікіпедія.
"Сніданок з 1+1" має власну музичну студію, тому в програмі звучить жива музика. На YouTube канал "Сніданку з 1+1" підписано понад 500 тисяч користувачів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред