Як сказати українською "насильно мил не будешь": Авраменко дав геніальну відповідь

17 липня 2023, 05:00оновлено 17 липня 2023, 22:35
150877
В українській мові є одразу кілька дуже цікавих виразів, якими легко можна замінити російський вислів.
Александр Авраменко
Як сказати українською "насильно мил не будешь" / Коллаж: Главред, фото: скриншот из видео

Кожна людина час від часу під час розмови може використати деякі сталі вирази. Нерідко вони насправді є російськими. Так, наприклад, існує російський вираз "насильно мил не будешь". Однак якщо ви хочете, щоб ваша українська мова була чистою, то краще не використовувати подібний вислів.

Відомий український мовознавець Олександр Авраменко в ефірі "Сніданку з 1+1" назвав одразу декілька українських виразів, якими можна замінити російський. Українські виявились ще цікавішими, тому їх сміливо можна використовувати під час розмови.

Якщо вам подобаються матеріали про українську мову, пропонуємо вам прочитати такий: Як сказати українською "оставить в покое": Авраменко назвав неочевидний варіант.

"Дбаючи про чистоту своєї мови, ви поважаєте не тільки себе, а й своїх співрозмовників", - каже Авраменко.

Якими словами можна замінити вираз "насильно мил не будешь":

  • "силою не будеш милою",
  • "не можна нелюба любити",
  • "силуваним конем не поїдеш",
  • "силою колодязь копати - води не пити",
  • "не поможуть і чари, як хто кому не до пари".

"Не гайнуйте часу, шукайте взаємне кохання, бо, як кажуть в народі: "Не поможуть і чари, як хто кому не до пари", - сказав Авраменко.

Дивіться відео про те, як сказати українською "насильно мил не будешь":

Хто такий Олександр Авраменко?

Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).

Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.

Раніше Авраменко пояснив, чому правильно говорити пігулки вживають "під час їди", а не "під час їжі". Вся річ в тому, що їжа - те саме, що страва, а їда - процес прийому їжі.

Також мовознавець пояснив, як правильно варити каву чи заварювати. Тут все залежить від процесу приготування кави, тому правильно казати і так, і так.

Більше матеріалів про українську мову:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти