Як правильно – "з Новим роком" чи "з новим роком": Авраменко вказав на помилку

29 грудня 2023, 15:34
34742
Не завжди правильно писати з великої літери слово "новий" у словосполученні "новий рік".
Украинский язык, Александр Авраменко
Як правильно – "з Новим роком" чи "з новим роком"/ колаж: Главред, фото: unsplash.com,

Коли ви хочете письмово привітати когось з Новим роком і висловити свої побажання, то може виникнути запитання, як же правильно написати це побажання, щоб уникнути помилок.

Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці пояснив, у яких випадках під час привітання з цим святом слово "новий" потрібно писати з великої букви, а в яких – з маленької.

"Сьогодні поведемо розмову про Новий рік, а точніше – про особливості письмового привітання з Новим роком. У назвах свят з великої букви пишемо лише перше слово: "Новий" – з великої, а "рік" – з малої літери", – зазначив мовознавець.

Водночас він пояснив, що так пишемо лише назву свята. Якщо ж у вітальному тексті ми бажаємо чогось у новому році, тобто у наступні 365 днів, то тут "новий рік" пишемо з малої букви. Бо йдеться вже не про свято.

"От наприклад: "Вітаю вас із Новим роком! Бажаю міцного здоров’я, достатку, любові. Хай у новому році забудуться всі ваші мрії", – сказав Авраменко.

А якщо ви вітаєте когось наперед, за кілька днів чи годин до свята, то потрібно уникати слова "наступаючий". Не "з наступаючим", а "з прийдешнім Новим роком", додав мовознавець.

Дивіться відео з поясненням Авраменка, як правильно вітати з Новим роком:

Хто такий Олександр Авраменко?

Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).

Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.

Раніше Авраменко розповів, як правильно – "онлайн" чи "он-лайн". Часто виникає плутаниця під час вживання цього слова. Але насправді в цьому випадку є лише один правильний варіант.

Також раніше мовознавець Авраменко розповів, як сказати "с легким паром" українською. Часто цей вислів перекладають на українську неправильно. Не можна казати "з легким паром" або "з легкою парою".

Вас також може зацікавити:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти