В епоху сталінської політики зближення мов з української мови наскільки могли викорінювали все, що було відмінним від російської мови. Відомий блогер та популяризатор української мови Андрій Шимановський розповів про автентичні українські слова, які почали зникати у 30-х роках минулого століття.
Якщо вам цікаві уроки української мови, то пропонуємо вам прочитати наш матеріал: Як правильно назвати "лімузін" українською: Авраменко дав відповідь.
Як зазначив Шимановський на своїй сторінці в Instagram, українською мовою краще не казати, що "вино бродить". У нашій мові є дуже милозвучний аналог – "вино шумує".
Окрім того, у нашій мові є чудовий відповідник до слова "сомельє". І це слово –"виняр".
А слово "штопор" можна замінити такими українськими відповідниками: "коркОтяг" або "вИвертка". Водночас вино ми не "відкриваємо", а "відкорковуємо".
І насамкінець, в українській мові є слово "бокал", але краще казати "кЕлих" або "чАра".
Хто такий Андрій Шимановський
Андрій Шимановський – TikTok-блогер та популяризатор української мови. У своїх відео хлопець розповідає про правильні наголоси, українські відповідники до русизмів та співає пісні-скоромовки. Його тематичні відео в соцмережах збирають мільйони переглядів.
Дивіться відео Андрія Шимановського про автентичні українські слова:
Нагадаємо, раніше відомий вчитель та мовознавець Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови розповів, чи коректним є запитання "хто крайній у черзі?". Як зазначив мовознавець, вислів "хто крайній у черзі" є неправильним, правильно потрібно говорити "хто останній у черзі".
Також Олександр Авраменко раніше розповідав, як перекласти на українську мову фразу "оставить в покое". Фразу "оставьте меня в покое" українці досить часто перекладають як "залиште мене у спокої". Проте такий переклад є помилковим.
Вас може зацікавити:
- Як сказати українською "удерживать руки на весу": Авраменко дав відповідь
- Як правильно назвати "лімузін" українською: Авраменко дав відповідь
- Нереально здогадатися: який колір українською називається "кармазиновий"
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред