Економія не виправить ситуацію: який одяг не можна купляти в секонд-хенді

8 січня 2025, 20:32оновлено 9 січня, 07:51
978
Існують певні речі, які краще залишити на полицях барахолок.
Економія не виправить ситуацію: який одяг не можна купляти в секонд-хенді
Які покупки можуть бути ризикованими / Колаж: Главред, Фото: Pixabay/LindaLioe

Ключове:

  • Що не варто купувати, щоб зберегти здоров’я
  • Чому деякі види взуття краще не купляти у вживаному вигляді

Секонд-хенди зараз - одні з найпопулярніших магазинів, адже там можна не лише зекономити, але й знайти унікальні, якісні, а часом і брендові речі.

Однак, як звертає увагу Главред, не всі предмети гардероба варто купувати в таких магазинах. Ресурс Real Simple пояснив, чому певні речі краще залишити на полиці.

відео дня

Які тільки неочікувані речі не знайдеш на барахолках та секондах. До прикладу, мешканка Техасу придбала антикварний комод із сюрпризом, а, коли відкрила його, була шокована несподіваною знахідкою.

Що не варто купувати у секонд-хенді?

  • Нижня білизна. Цей вид одягу не підлягає поверненню навіть у новому стані через його контакт із тілом. Незалежно від рівня очищення, у білизні можуть залишатися бактерії чи мікроорганізми. Тому купувати використану білизну — ризик для здоров’я.
  • Бюстгальтери. Окрім контакту зі шкірою, бюстгальтери з часом втрачають еластичність і форму, що знижує їхню функціональність. Більшість таких речей у секонд-хендах вже "віджили" свій термін.
  • Купальники. Як і білизна, купальники носять близько до тіла. Матеріал із часом зношується, втрачаючи еластичність. Економія в цьому випадку може призвести до проблем зі здоров’ям.
  • Одяг, який важко прати. Шкіряні або делікатні речі з секонд-хенду можуть приховувати паразитів чи бактерії, яких складніше видалити через особливості догляду за таким одягом. Варто двічі подумати перед покупкою.
Средство от пятен на одежде инфографика
Засіб від плям на одязі - інфографіка Главред
  • Легінси. Це ще один вид одягу, що щільно прилягає до тіла. Часто вони втрачають свою форму й еластичність після інтенсивного використання, тому сенсу купувати їх у секонд-хенді немає.
  • Деякі види взуття. Перед покупкою взуття звертайте увагу на його зношеність. Неправильна форма підошви через стиль ходи попереднього власника може спричинити проблеми з ногами, стегнами чи спиною. Особливо обережними варто бути з уживаним спортивним взуттям.

Більше цікавих новин:

Чим пахне одяг з секонд-хенду?

Неприємний запах одягу із секонд-хенду виникає через санітарну обробку спеціальними хімічними речовинами. Зазвичай це формальдегід та бромистий метил — сильні токсини, які використовують для знищення комах, пилових кліщів, грибків та бактерій, що можуть бути на одязі.

Хоча ці речовини ефективно усувають потенційні шкідливі організми, вони можуть залишати сильний запах. Однак, фахівці стверджують, що хімікати, які застосовують для обробки одягу в секонд-хендах, безпечні для людей, якщо дотримуються встановлених стандартів та правил обробки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти