![хлеб с плесенью хлеб с плесенью](https://images.glavred.info/2025_02/thumb_files/400x0/1738940933-4226.jpg?r=420165)
Про що мова:
- Чому навіть "чиста" частина хліба може бути небезпечною
- Чи допоможе це позбутися токсинів, якщо підсмажити хліб із цвіллю
Багато людей зрізають запліснявілу частину хліба і вважають, що решта залишається безпечною для вживання, але це помилкове рішення. Лікар Каран Раджан в TikTok пояснює, що це небезпечно, адже видима цвіль – лише верхівка проблеми, пише Главред.
Спорангії, які містяться в плісняві, випускають тисячі невидимих спор, що поширюються по всьому хлібу. Це означає, що навіть ті частини, які виглядають чистими, можуть містити небезпечні мікотоксини.
"І якщо ви бачите це, то ви точно не бачите прихованих коренів. Це означає, що просте викидання однієї запліснявілої скибочки не зробить решту хліба безпечною для споживання", - додав експерт.
Деякі види цвілі, такі як у блакитному сирі, є безпечними. Проте ті, що з’являються на хлібі, можуть виробляти токсичні речовини, здатні викликати серйозні проблеми зі здоров’ям.
Багато хто вважає, що підсмажування або запікання може нейтралізувати плісняву.
Насправді ж висока температура не руйнує мікотоксини, тому навіть після термічної обробки такий хліб залишається небезпечним, підсумував лікар.
До речі, також раніше повідомлялося, де ні в якому разі не можна зберігати яйця.
![Как лучше всего хранить хлеб инфографика Как лучше всего хранить хлеб инфографика](https://images.glavred.info/2024_11/1731332805-5462.jpg?r=301932)
Більше корисних новин:
- Чи варто залишати світло для улюбленців, коли йдете з дому: відповідь ветеринара
- Жінка знайшла шедевр на секонді: картина за 8 доларів може коштувати тисячі
- Чому не можна заряджати телефон уночі: пожежник застеріг через небезпеку
Чим відомий лікар Каран Радж?
Британський лікар Каран Радж отримав широку популярність в мережі завдяки своїм пізнавальним роликам, в яких розповідає про невідомі і просто цікаві факти, пов'язані з людським здоров'ям.
На його акаунт в тіктоку підписано 4,4 мільйона глядачів, а відео з лайфхаками і порадами не тільки набирають велику популярність серед користувачів соцмережі, але і часто обговорюються зарубіжними та вітчизняними ЗМІ, інформує Ukr.Media.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред