Ви дізнаєтеся:
- Що означає слово "руно"
- Який грецький міф зробив це слово відомим
Багато людей могли вперше почути слово "руно" саме із грецьких міфів, коли вивчали їх у школі на зарубіжній літературі. Проте багато хто не здогадується, що саме означає цей термін.
Радимо також прочитати матеріал: Що означає "ходити іменинником": мало хто знає правильну відповідь
Значення слова "руно" пояснила ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній. Також вона звернула увагу на те, що у цьому слові дуже часто ставлять неправильний наголос.
"Пам’ятаєте грецький міф про "золоте руно"? Ту саму золоту баранячу шкуру, яку із Колхіди викрав Ясон. Так от, насправді це не "золоте рунО", це "золоте рУно". Знаю, багато хто зараз здивувався, що наголос у цьому слові падає не на другий, а на перший склад. Але так воно вже є. Тому запам’ятовуємо: не "золоте рунО", а "золоте рУно", – зазначила Багній.
Також вона розповіла, що означає це слово.
"Із "золотим руном" розібралися, а що ж таке просто "руно". "Руно" – це довга вовна із овець, а також овеча шкура із вовною", – пояснила вона.
Дивіться відео про те, що таке "руно":
@sametak1064 Памʼятаєте міф про Ясона й золоте руно? Зараз ви здивуєтеся… #правильноукраїнською#мова#українськамова#українськийтікток♬ original sound - Правильно українською
Раніше Главред розповів, чому "грудень" має таку назву – правильну відповідь знають не усі. Ольга Багній зазначила, що перший місяць зими не завжди називався груднем – упродовж багатьох віків його називали по-іншому.
Також Ольга Багній розповіла, що означає "ходити іменинником". Досить часто стан людини, який можна описати таким фразеологізмом, ми називаємо іншими словами. Але не зайвим буде знати ще й такий милозвучний вислів.
Вас також може зацікавити:
- Чим відрізняються 2 картинки із закоханою парою: тільки генії помітять приховані деталі
- Чим відрізняються дві дівчини: загадку потрібно розгадати всього за 19 секунд
- Чим відрізняються дві прибиральниці: треба знайти 3 відмінності за 12 секунд
Хто така Ольга Багній?
Ольга Багній – автор і ведуча програми "Правильно українською" та ще двох радіопрограм на "Радіо Трек". Веде TikTok-канал про українську мову.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред