Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці пояснив, що означають колоритні українські слова хвіртка", "кватирка" і "калитка".
Він наголосив, що часто помічав, як люди неправильно використовували ці слова.
"Почнімо із хвіртки. Хвіртка – це невеликі вхідні двері в паркані або воротах. А тепер про кватирку. Кватирка – це шибка у вікні, вставлена в раму, яку можна відчиняти для провітрювання приміщення. Російською мовою – "форточка", – пояснив мовознавець.
Якщо вас цікавить вивчення української мови, радимо прочитати наступний матеріал: Чому не можна казати "я переслідую ціль": Авраменко здивував відповіддю
А от слово калитка – багатозначне, сказав Авраменко. Цим словом називають кілька предметів, якими ми користуємося, а також частину тіла.
"Калиткою називають гаманець, торбинку для тютюну (яку також називають кисет). Є ще третє значення, анатомічне. Його ви можете з’ясувати за словником. Хай це буде для вас домашнім завданням", – зазначив мовознавець.
Дивіться відео із поясненням Авраменка, що таке "хвіртка", "кватирка" і "калитка":
Хто такий Олександр Авраменко?
Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).
Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.
Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.
Раніше Авраменко пояснив, чому "білет" і "квиток" – зовсім різні речі. Насправді використовувати ці слова як синоніми не можна, каже Авраменко.
Також раніше Авраменко розповів, чому "Вітаю!" – це не лише привітання зі святом. Часто ми використовуємо це слово лише в одному значенні, хоча воно може застосовуватися ще й в інших ситуаціях.
Вас також може зацікавити:
- Як сказати українською "лечащий врач": Авраменко вказав на помилку в перекладі
- Загадка, яка введе у ступор: потрібно знайти заховану пляшку з водою за 15 секунд
- Підступна загадка для перевірки уважності: чи зможете ви знайти цукерку за 10 секунд
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред