
Оптичні ілюзії, далеко не як кожен прискіпливий психологічний тест, можуть розкрити несподівані сторони вашої особистості — ті, які ви могли не усвідомлювати, пише Главред з посиланням на Mirror.co.uk.
Один із простих способів краще пізнати себе — візуальні тести. Подивіться на зображення і зверніть увагу, що ви побачили першим: засніжене дерево чи лева?
За словами популярної блогерки Мії Йілін, кожен варіант має своє тлумачення:
- Якщо ви спершу помітили дерево — це може означати, що ви здаєтесь стриманими під час знайомства, але насправді ви дуже енергійні й доброзичливі, коли відчуваєте себе у безпеці. У стосунках ви не любите проявляти ініціативу, але якщо хтось справді важливий для вас — ви віддаєтеся на повну.
- Якщо ж вам першою впала в око фігура лева - це вказує на відкриту, соціальну натуру. Ви не конфліктна людина, яка цінує мир і гармонію, але водночас — надзвичайно надійна, сильна й орієнтована на великі цілі. Люди тягнуться до вас за ваш спокій і внутрішню впевненість.
Людський мозок складний і багатогранний, і хоча ми всі маємо подібну базову структуру мислення, реакції на ситуації, емоції й тип характеру — унікальні. На це впливають наш досвід, виховання та навіть те, як ми сприймаємо світ навколо.
Такий візуальний тест не замінить глибокого психологічного аналізу, але може стати цікавим способом подивитися на себе з нового ракурсу.
Також пропонуємо цікаву головоломку - треба знайти 3 відмінності за 11 секунд, але справиться далеко не кожен.
Більше цікавих новин:
- Лише "мегамозок" знайде рибку за 5 секунд: головоломка, яка змусить попотіти
- Простий трюк із кухні творить дива: орхідеї зацвітуть за тиждень без хімії
- Чи впізнає кіт себе в дзеркалі: ветеринар дав остаточну відповідь
Що таке оптична ілюзія
Оптична (зорова) ілюзія - це помилка в зоровому сприйнятті, спричинена неточністю або неадекватністю процесів неусвідомлюваної корекції зорового образу, а також фізичними причинами ("сплюснений Місяць", "зламана ложка" в склянці з водою), пише Вікіпедія.
Причини оптичних ілюзій досліджують як під час розгляду фізіології зору, так і в рамках вивчення психології зорового сприйняття.
У художніх зображеннях навмисне спотворення перспективи викликає особливі ефекти, найкраще відомі за роботами Моріса Ешера.
Створення оптичних ілюзій часто було темою робіт Сальвадора Далі.
Деякі оптичні ілюзії вивчали в рамках гештальтпсихології.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред