У Іспанії нещодавно розробили новий дорожній знак, який цілком можливо незабаром з’явиться й на українських дорогах. На знаку Р-35, створеному спеціалістами Головного управління дорожнього руху Іспанії (DGT), зображені дві автівки та переплетені між собою стрілки, пише GSMinfo.
Що означає дорожній знак дві автівки та переплетені стрілки
Зазначається, що роль цього знаку – попередити водіїв про те, що попереду на них чекає розгалуження доріг і саме час підготуватися до вибору необхідного їм маршруту.
Трикутник із зображенням двох автівок та двох переплетених стрілок повідомляє про наближення до ділянки переплетення транспортних потоків. Найчастіше він зустрічається перед розвилками та перехрестями, адже там ризик зіткнення найвищий. Тож водіям належить підготуватися до зустрічі з іншими автівками.
Вам також може бути цікаво: Бентежить багатьох водіїв: що означає індикатор "EPC" на панелі авто.
Переплетена смуга зазвичай трапляється на автошляхах із двостороннім рухом, а її довжина складає не більше 1,5 кілометра. Саме тут деякі водії з’їжджають з дороги, а деякі навпаки долучаються до руху. Тож проїжджаючи таку ділянку водіям рекомендують зменшити швидкість та зберігати безпечну дистанцію з іншими автомобілями.
Чи є схожі дорожні знаки в Україні
Даний знак несе в собі практично ту ж саму інформацію, що й вже існуючий знак 2.1, який в ПДР зазначений як "дати дорогу".
Крім того в Україні є знак 5.22, який попереджає водія на головній дорозі про можливо появу на смузі інших автомобілів.
Що таке ПДР?
Правила дорожнього руху - звід правил, що регулюють обов'язки учасників дорожнього руху (водіїв транспортних засобів, пасажирів, пішоходів тощо), а також технічні вимоги, що висуваються до транспортних засобів, для забезпечення безпеки дорожнього руху, повідомляє "Вікіпедія".
Читайте також:
- Коли потрібно прогрівати автомобіль: здивуються навіть досвідчені водії
- Чи можна на односторонньому русі їхати задом: водії будуть здивовані
- Чому досвідчені водії тримають у авто зубну пасту: відповідь здивує багатьох
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред