Християнство виникло після буддизму в I ст. н. е. між іудеями Палестини, а потім поширилося на землі Римської імперії. Цю світову релігію складають три головні напрями: православ'я; католицизм; протестантизм.
Давайте розберемося, чим же відрізняються католики від православних.
Вам може бути цікаво: Чому в день народження померлого не можна ходити на цвинтар: про це знають одиниці
Чим відрізняються католики від православних простими словами?
Найбільш помітною відмінністю є хрест. Католики мають лаконічний чотирикутний хрест, найчастіше без прикрас і гравіювань. А православні мають шестикутний або восьмикутний хрест із розп'яттям і молитвами, розповіли на каналі Kozak UA.
Другою відмінністю є хресне знамення. Православні хрестяться справа наліво трьома пальцями, а католики - зліва направо п'ятьма пальцями.
Католики хрестяться способом обливання, а православні - зануренням у воду. Також у західному обряді миропомазання здійснює тільки єпископ і тільки для дорослих. У східному обряді священики здійснюють миропомазання дорослим і дітям.
У православ'ї є ікони, у католицизмі - живопис. Також під час богослужіння віряни православ'я мають стояти, а католицтва - сидять.
А також:
- У католицизмі вважається, що покійні потрапляють у чистилище, після чого їм відкривається шлях до раю. Православ'я заперечує чистилище.
- У католицизмі шлюб є святим і не допускає розлучень, на відміну від православної віри.
- Католицькі священики не можуть одружуватися, на відміну від православних.
- Католики причащаються тільки хлібом. А православні - хлібом і вином.
Чи можна ходити до католицької церкви православним?
Звичайно, можете! Оскільки між православною і католицькою церквами налагоджено дружні стосунки, існує така пасторська рекомендація: якщо немає можливості відвідати свій храм, можна приходити і молитися православним - у католицькому храмі, а католикам - у православному.
Чому в католиків і православних різний календар?
У християн східного обряду є Юліанський календар, а західного - Григоріанський. Різниця між ними становить 13 днів. Однак Україна наближається до Європи, і тепер відзначає свята разом із Європою, тобто за Новоюліанським. Він ближчий до Григоріанського та за астрономічними подіями.
Дивіться відео, у чому різниця між католиками та православними:
Що варто враховувати читачеві
Цей матеріал - ознайомчого характеру, його не слід сприймати як вказівку до дії або абсолютну істину. Астрологія, ворожіння, екстрасенсорика, тарологія, мольфарство, феншуй і нумерологія не є академічними науками, їхні положення і твердження не можна перевірити або підтвердити науковими методами. Це ж стосується різних тестів, характеристики людини за ім'ям і подібного. Крім того, прогнози та гороскопи не завжди збуваються, а збіги можуть бути випадковими.
Вас також може зацікавити:
- Точно не для краси: навіщо на Великдень фарбують яйця насправді
- Що має бути на столі на Великдень: список страв і традиції
- Як правильно загадати бажання на Великдень і отримати бажане
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред