Ви дізнаєтеся:
- Чим відрізняються слова "паливо" і "пальне"
- Як правильно вживати ці слова
Під час вживання слів "паливо" і "пальне" часто допускається серйозна помилка – ці два слова можуть плутати і помилково вживати одне замість одного. Проте насправді вони відрізняються за значенням.
Слово "паливо" є ширшим поняттям. Тому пальне – це завжди паливо, але паливо не завжди є пальним. Про це розповіла ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній.
"Що важливіше для людини – вода чи бензин? Здається, вода. Але бензин значно дорожчий. До речі, хто знає: бензин – це паливо чи пальне. Ці слова трохи відрізняються за значенням", – сказала вона.
Багній пояснила, що паливо – ширше поняття. Паливом ми називаємо горючу речовину, яку використовуємо для отримання теплової енергії – тепла. Наприклад, природне паливо, ракетне паливо, економія палива. Паливом ми називаємо дрова, вугілля, нафту, газ.
"А пальне – це паливо для двигунів внутрішнього згоряння. Тому бензин, як і солярка – це пальне. Отже, друзі, пальне – це завжди паливо, а паливо це не завжди пальне. Ось так правильно українською", – пояснила вона.
Дивіться відео про те, яка різниця між словами "паливо" і пальне":
@sametak1064 Бензин – це паливо чи пальне? Як сказати правильно? #правильноукраїнською#мова#українськийтікток#українськийконтент#українськамова#бензин#пальне#паливо♬ оригінальний звук - Правильно українською
Раніше Главред розповів, чому "грудень" має таку назву – правильну відповідь знають не усі. Ольга Багній зазначила, що перший місяць зими не завжди називався груднем – упродовж багатьох віків його називали по-іншому.
Також Ольга Багній розповіла, що означає "ходити іменинником". Досить часто стан людини, який можна описати таким фразеологізмом, ми називаємо іншими словами. Але не зайвим буде знати ще й такий милозвучний вислів.
Вас також може зацікавити:
- Що не так на малюнку: треба знайти помилку за 11 секунд
- Де 3 відмінності між картинками з дівчиною і левом: треба відгадати за 22 секунди
- Чим відрізняються 2 дівчини: лише геній знайде відповідь за 25 секунд
Хто така Ольга Багній?
Ольга Багній – автор і ведуча програми "Правильно українською" та ще двох радіопрограм на "Радіо Трек". Веде TikTok-канал про українську мову.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред