Через пандемію коронавірусу Україна пішла на карантин, і багато роботодавців перевели співробітників на дистанційну роботу. З одного боку, здається, що в цьому випадку люди будуть менше втомлюватися, оскільки, щонайменше, вони не витрачають зайві сили і енергію для того, щоби дістатися до офісу. Але, з іншого боку, деякі супер відповідальні люди почали працювати набагато більше.
Вчені з Національного онкологічного центру Південної Кореї провели дослідження, за результатами якого з'ясувалося, що така гіпервідповідальність може обернутися серйозними проблемами зі здоров'ям.
"Те, що з боку може виглядати як відповідальність і бажання добре виконати свою роботу, може призвести до проблем із серцем і мозком", - йдеться в дослідженні корейських вчених.
Зазначається, що занадто довгий робочий день може призвести до ожиріння, гіперутоми, випадіння волосся і підвищеної чутливості до зміни температури.
Найбільшої шкоди задовга робота завдає щитовидці. Зокрема, через трудоголізм розвивається гіпотиреоз - стан, обумовлений тривалою, стійкою нестачею гормонів щитовидної залози. Варто зазначити, що гіпотиреоз - це лише один фактор ризику, що зачіпає 3,5% людей, які працюють більше 10 годин на день. Для порівняння: співробітники, які працюють в середньому по 8 годин, хворіли на гіпотиреоз в 1,4% випадків.
Нагадаємо, раніше Главред розібрався, як заїдати стрес на карантині і не товстіти.
Тим часом педіатр, кандидат медичних наук і ведучий Євген Комаровський вважає, що карантин в Україні через китайський смертоносний коронавірус може закінчитися, коли обмежувальні заходи скасують США.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред