Вербна неділя або входження Господа Ісуса Христа в Єрусалим – одне з найбільш важливих двунадесятих свят православних християн. Символ цього дня - гілочки верби, якими "б'ють" один одного з побажаннями здоров'я і щастя. Що не можна робити в цей день, щоб не накликати нещасть у свій дім, розібрався Главред.
Про те, які важливі релігійні свята і дати відзначаємо цього року, читайте в матеріалі: Православний календар 2022: важливі дати, пости і поминальні дні.
- Коли буде Вербна неділя в 2022 році
- Вербна неділя - традиції та звичаї
- Що не можна робити у Вербну неділю 2022
Коли буде Вербна неділя в 2022 році
Щорічно цей день випадає на різні дати і відзначається в шостий тиждень Великого посту або за тиждень до світлого свята Великодня. Вербна неділя 2022 випадає на 17 квітня.
Вербна неділя - традиції та звичаї
Цей день передує початку Страсного тижня-найсуворішого тижня Великого посту і нагадує про хресні страждання Ісуса Христа за віру, що передували його Воскресінню.
читайте такожСтрасний тиждень 2022 - коли пекти паски і фарбувати яйця
Вербний тиждень починається з всеношного бдіння, на якому православні освячують гілочки верби після особливої молитви на благословення. Верба замінює пальмові гілки, з якими Христа зустрічали при вході в Єрусалим. Вони символізують початок нового життя.
По приходу додому було прийнято бити вербою і дорослих і дітей, примовляючи "Не я б'ю, верба – б'є". Вважалося, що такий ритуал забезпечить здоров'я і благополуччя на весь наступний рік. Діставалося вербою і тваринам, вважалося, що домашня худоба не хворітиме.
читайте такожКоли Великдень 2022: дата, традиції і заборони свята
Після цього освячені гілочки залишали в будинку на весь рік і спалювали в Попелястий тиждень – день початку Великого посту.
Також господині готували спеціальне пісне печиво з додаванням вербних бруньок. Таке печиво могло стати оберегом від різних хвороб і недуг. У відварі верби купали дітей.
Що не можна робити у Вербну неділю 2022
У цей день наші предки строго дотримувалися заборон, щоб не накликати на себе біди і нещастя. Серед основних табу:
- заборона на виконання важкої фізичної роботи;
- домашня робота: прання, прибирання, шиття та рукоділля;
- не можна лаятися і сваритися;
- відмовляти в проханні.
Крім того, під час Великого посту триває заборона на вживання продуктів тваринного походження: м'яса, яєць, молока. Дозволяється їсти рибу і випити трохи вина.
Читайте також:
- Коли Трійця 2022 в Україні: дата, традиції дня, вихідний
- Коли Спаси 2022: медовий, яблучний і Горіховий Спас-дати, заборони і традиції
- Івана Купала 2022: магія дня, традиції і заборони - як відзначити це свято
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред