Свята вже "на носі": коли колядують, щедрують і посівають в Україні

14 листопада 2024, 16:15оновлено 15 листопада, 20:17
421
В Україні є багато традицій, які мають особливе значення.
Свята вже 'на носі': коли колядують, щедрують і посівають в Україні
Коли колядують в Україні / колаж: Главред, фото: ua.depositphotos.com

Ви дізнаєтесь:

  • Коли колядують та щедрують за новим календарем
  • Що потрібно робити на Новий рік

В Україні є багато різдвяних традицій. Здавна люди ходили колядувати, посівати та щедрувати. Крім того, з 1 вересня 2023 року православна церква України перейшла на новоюліанський календар, а тому ще не всі звикли до нових святкових дат.

Главред вирішив розібратись, коли колядують в Україні за новим календарем.

відео дня

Що роблять на Різдво: колядують чи щедрують

У колядках виславляється народження Ісуса Христа, а щедрівки – це побажання благополуччя для сім'ї, дому та великого врожаю у новому році. Тому виконуються ці пісні у різний час. Саме на Різдво потрібно співати колядки.

Вам також може бути цікаво: Що символізують 12 страв українського Різдва: несподівана відповідь священника.

Коли колядують і щедрують 2025 року

Колядування традиційно починається напередодні Різдва, і за новими церковним календарем його можна почати ввечері 24 грудня, або зранку 25 грудня. Згідно з обрядом, колядники від хати до хати веселими співами повідомляють про народження Христа.

В той же час, щедрування відбувається перед Старим Новим роком — 31 грудня. Даний день ще називають Щедрим вечором та Маланкою. Зазвичай цією традицією займаються саме дівчата. Вони вітають господарів співами, виражають свої побажання щодо достатку.

Коли діти ходять посівати

Посівання відбувається на свято Василя, а тепер цей день випадає на 1 січня – Новий рік. Цієї традиції здебільшого дотримуються хлопці. Вони повинні завітати до хат до полудня, посипати їх зерном і заспівати з позитивними побажаннями.

Читайте також:

Коли в Україні святкують Різдво

На фоні повномасштабного вторгнення Росії в Україну почало активно обговорюватися питання про дату святкування Різдва. У ПЦУ дозволили віруючим відзначати свято 25 грудня або 7 січня за бажанням.

У нашій культурі святкування Різдва Христового 25 грудня було прийнято до 1918 року, поки комуністи не захопили і не окупували Україну.

24 грудня глави ПЦУ та Української греко-Католицької церкви обговорили необхідність реформи церковного календаря. Вони домовилися створити спільну робочу групу, яка повинна всебічно вивчити це питання.

Проміжні результати опитування в додатку Дія показали, що більшість українців відзначає Різдво 25 грудня. Таким чином, Україна приєднується до західного світу з його традиціями та святами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
#}
Ми використовуемо cookies
Прийняти