Воскресіння Христове - одне з найбільш шанованих свят християнської релігії. Католицька церква відзначає Великдень раніше православної, в цьому році різниця складає тиждень.
Про те, які релігійні свята і батьківські суботи очікувати в цьому році, читайте в матеріалі: Православний календар 2022: важливі дати, пости і поминальні дні.
Коли католицька Пасха 2022
Свято Воскресіння Христа католики відзначатимуть 17 квітня. Великдень 2022 для православних настане 24 квітня.
Дати католицької і православної Пасхи не збігаються через те, що в 16 столітті християни західного обряду перейшли на григоріанський календар, змінивши систему літочислення. Православна церква ж рахує дати свят за юліанським календарем. І відмінності в датах важливих релігійних подій можуть становити до 13 днів.
Традиції Великодня католиків
У храмах в ніч перед Великоднем запалюють Благодатний вогонь, що символізує світло, яке Господь подарував людям. Обов'язкова частина богослужіння - хресний хід, на якому священики оспівують жертву Христа і закликають жити за церковними канонами. З вечірнім богослужінням у костелі запалюють пасхал - літню свічку, вогонь від якої віруючі несуть додому.
читайте такожБлаговіщення 2022 - дата, традиції і заборони свята
Католики, як і православні, дотримуються обмежень в харчуванні під час Великого посту і особливо Страсного тижня. Однак піст у християн західного обряду м'якший, він триває не так довго і можна вживати молочні продукти.
Великдень - це сімейне свято. Всі члени сім'ї збираються за святковим столом після церковної меси. Обов'язкові страви-індичка, яйця і великодній хліб. У кожній європейській країні у господинь свої особливі рецепти випічки. У Польщі - це мазурек, в Британії - хрестові булочки, в Італії – панеттоне.
Ще один цвях програми - Великодній кролик. Він улюбленець дітей Європи. Він приносить шоколадні яйця і ховає їх в цікавих містечках. Юні сищики повинні знайти свої ласощі. За однією з легенд, зла богиня Естер перетворила курку в кролика. І тепер пухнастий повинен приносити великодні яйця.
Читайте також:
- Православний календар на квітень 2022: які важливі церковні дати чекають українців
- Чистий четвер у 2022 році: дата, традиції та заборони дня
- Страсна п'ятниця 2022: дата, традиції і заборони дня
- Єврейська Пасха чи Песах 2022: дата, історія і традиції
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред