Свято 4 травня має особливе духовне значення: дізнайтесь, яке церковне свято, має свої особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись.
Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити у Страсну суботу.
Радимо також прочитати цікавий матеріал: Гороскоп на сьогодні 4 травня: Тельці - припиніть догоджати усім, Овнам - стрибок у кар'єрі.
Яке свято 4 травня
В Україні та світі 4 травня відзначають такі свята:
- День міста Львів
- Закінчення Великого посту
- Міжнародний день пожежників
- Всесвітній день щедрості
Церковне свято 4 травня
За новим церковним календарем, 4 травня в Україні відзначають Велику суботу та вшановують пам'ять мучениці Пелагії.
Відомо, що субота Страсного тижня, присвячена спогаду про перебування Ісуса Христа у гробі і Зішестя його у відхлань для рятування душ померлих. У цей день також готуються до Великодніх торжеств, які святкують в ніч із суботи на неділю.
У Велику суботу в храмах проходять спеціальні служби. Під час хресного ходу навколо храму обносять Плащаницю, а незадовго до півночі Плащаницю переносять на Престол та залишають там на 40 днів, до Вознесіння.
Реформа церковного календаря в Україні
Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.
Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері "російського світу". Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.
Чого не можна робити у Велику суботу
- У цей день не бажано прибирати у будинку та прати.
- Також люди уникають у Велику суботу роботи в саду і на городі.
- В народі також вважають, що у цей день не можна ловити рибу.
- У Велику суботу не варто веселитися та влаштовувати гучні святкування.
- Не можна сваритися, заздрити та вживати алкоголь.
День Ангела 4 травня
4 травня свої іменини відзначають власники таких імен як Антон, Іван, Кирило, Клим, Леонтій, Микита, Микола, Ян, Марія, Пелагея.
Більше цікавих новин:
- Супер смачний салат на Великдень 2024: дивовижний рецепт, який попросять всі
- Що має бути на столі у день Великодня 2024 року: які страви приготувати
- В Україні вдарять заморозки на Великдень: у яких областях похолодає
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред