Церковне свято 4 вересня: що заборонено робити у цей день

3 вересня 2024, 10:56
763
Що не можна робити у церковні свята - Главред поділився цікавою інформацію про релігійне свято, яке відзначають 4 вересня.
Церковне свято 4 вересня: що заборонено робити у цей день
Яке свято 4 вересня / колаж: Главред, фото: pomisna.info

4 вересня відзначають свято, яке має важливе духовне значення для кожного: дізнайтесь, яке церковне свято, має свої особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись.

Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити у день священномученика Вавила, обрітення мощей святителя Іосафа.

Які свята 4 вересня

В Україні та світі 4 вересня відзначають такі свята:

відео дня
  • Над будинком Верховної Ради України у 1991 було піднято жовто-блакитний прапор
  • Всесвітній день сексуального здоров'я
  • Всесвітній день тхеквондо
  • День митного брокера в Україні

Церковне свято 4 вересня

За новим церковним календарем, 4 вересня в Україні відзначають день священномученика Вавила, обрітення мощей святителя Іосафа, єпископа Білгородського, ікони Божої Матері "Неопалима Купина".

Відомо, що святий Вавил був видатним християнським діячем III століття та був єпископом сирійської Антіохії 237 року і прослужив там 13 років. Під час правління імператора Декія, який був відомий своєю жорстокістю до християн, Вавила ув’язненили і жорстоко стратили 250 року. Перед смертю він попросив, щоб разом із його тілом поховали і кайдани, які він носив із любові до Христа. Його мученицька смерть стала символом стійкості та віри.

Після смерті Вавили християни збудували церкву, де зберігали його святі мощі до 351 року.

Реформа церковного календаря в Україні

Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.

Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері "російського світу". Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.

Що не можна робити 4 вересня

  • В народі вважають, що цього дня забороняється давати та брати в борг, інакше існує ризик, що можуть настати фінансові проблеми.
  • Не варто цього дня займатись важкою роботою, яка може нашкодти вашому здоров'ю.

День Ангела 4 вересня

4 вересня свої іменини відзначають власники таких імен як Василь, Григорій, Іван, Митрофан, Михайло, Мойсей, Микола, Олександр, Опанас, Павло, Петро, Симон, Олена.

Більше цікавих новин:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти