Навіщо потрібно використовувати тести на нюх під час COVID-19 - відповідь вчених

17 грудня 2020, 04:44оновлено 17 грудня 2020, 23:22
169
Фахівці з Королівського коледжу Лондона закінчили нове дослідження з приводу тестів на нюх при захворюванні COVID-19.
Нюх
Навіщо потрібно використовувати тести на нюх при COVID-19 / Pinterest

Втрата нюху (т. зв. аносмія) була ключовим симптомом COVID-19 у квітні нинішнього року. 65% дорослих з позитивним результатом на коронавірус повідомляли про втрату нюху.

Про це йдеться в статті, яку для спеціалізованого видання The Lancet написали фахівці з Королівського коледжу Лондона. У матеріалі повідомляється: пацієнти розповіли - значна частина з них ніколи не відчувала підвищення температури. Хоча у 40% людей з позитивним результатом на COVID-19 була лихоманка.

За даними вчених, приблизно у 16% людей з позитивним результатом аналізу втрата нюху була єдиним симптомом COVID-19. Важливо відзначити, що під час зараження COVID-19 аносмія триває близько семи днів, а часто і довше, тоді як у більшості людей лихоманка триває не більше трьох діб.

Крім того, дослідження вчених з Університетського коледжу Лондона продемонструвало, що понад 75% людей, які повідомили про втрату нюху під час першої хвилі COVID-19, дали позитивний результат на антитіла до коронавірусу (попри те, що у кожного четвертого з них не було інших класичних симптомів).

читайте такожСтепанов розповів, скільки тестів на коронавірус брешуть про наявність хвороби

Тести на коронавірус в Україні – про що повідомлялося раніше:

  • 5 листопада головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що роботодавець не має права вимагати від працівника негативний результат ПЛР-тесту після того, як той перехворів COVID-19 і лікарняний лист закритий.
  • 26 жовтня міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що його відомство не знає точно, скільки українців одужали від коронавірусу. За його словами, МОЗ не отримує всіх цифр щодо тих, хто подолав коронавірус, оскільки багато людей переносять хворобу на самоізоляції.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти