Деякі люди можуть бачити спалахи світла в кутку одного або обох очей. Спалахи також можуть мати різну форму і колір, а також відрізнятися по частоті і тривалості.
Спалахи світла в куточках ока можуть бути викликані змінами в структурі ока, які стають частішими з віком. Деякі стани, такі як аура мігрені, також можуть викликати спалахи світла в очах.
У цій статті будуть розглянуті причини появи спалахів світла в куточку ока. Це також стосується випадків, коли людині слід проконсультуватися з лікарем.
читайте такожБолить голова і каламутніє в очах-лікарі розповіли, чим небезпечні такі симптоми
Чому вони виникають?
Спалахи світла в куточках ока можуть бути наслідком стану ока або травми. Фотопсія-це медична назва цих спалахів, і це явище зазвичай виникає при змінах всередині ока.
Сітківка-це тонкий шар тканини, який приймає світло в задній частині ока. Він обробляє світло від лінзи, щоб посилати імпульси через зоровий нерв в мозок.
Склоподібне тіло являє собою гель між сітківкою і кришталиком, який захищає сітківку і підтримує структуру ока.
За даними Американської академії офтальмології, більшість спалахів виникає, коли склоподібне тіло змінює форму і натягує сітківку.
Випадкові спалахи зазвичай нешкідливі і можуть відбуватися частіше з віком. Однак порушення зору також можуть виникати в результаті травми ока, наприклад, удару по оку або занадто сильного тертя очі, або стану здоров'я.
Коли звертатися за допомогою
Спалахи світла зазвичай не викликають занепокоєння. Однак, якщо це відбувається регулярно, людині слід звернутися до лікаря.
Іноді спалахи світла в очах можуть сигналізувати про серйозну проблему. Вони також можуть з'являтися поруч з плаваючими об'єктами, які є крихітними точками або лініями, які можуть з'являтися в очах людини.
Поєднання раптових повторюваних спалахів з іншими порушеннями зору може вказувати на відшарування склоподібного тіла або більш важкий стан.
Причини, пов'язані з очима
Деякі пов'язані з очима причини спалахів в кутку ока можуть включати:
Пошкодження склоподібного тіла або сітківки
Зміни форми або положення склоподібного тіла звичайні і стають більш імовірними з віком. Відшарування склоподібного тіла може викликати ці спалахи з плаваючими позначками.
Відшарування склоподібного тіла-це стан, при якому склоподібне тіло відділяється від сітківки. В даний час не існує лікування відшарування склоподібного тіла, пов'язаного зі старінням, і люди, як правило, з часом пристосовуються до спалахів і помутніння.
Відшарування склоподібного тіла зазвичай не є серйозним захворюванням. Однак для деяких людей це може мати серйозні наслідки, такі як діра або розрив сітківки.
Розрив сітківки може викликати відшарування сітківки або кровотеча в оці. Симптоми також можуть включати нечіткість або потемніння зору.
Кріотерапія і лазерна терапія-поширені і ефективні методи лікування розривів сітківки. Однак у деяких людей розрив не викликає ніяких симптомів і не потребує лікування.
Травма
Травма ока також може викликати спалахи в кутку ока. Травма може чинити тиск на сітківку, викликаючи спалахи.
Симптоми травми ока можуть зникнути відразу і не потребують лікування. Проте, людині слід негайно звернутися до лікаря, якщо він відчуває будь-які з наступних симптомів:
- постійний біль в очах
- проблеми із зором
- порізані або порвані повіки
- труднощі з рухом ока
- зміна розміру зіниці або положення очей
- кров в оці
- відчуття, що щось застрягло в оці
Також слід уникати торкання і подряпин ока.
Цитомегаловірусний ретиніт
Цитомегаловірусний ретиніт-це вірус, що вражає сітківку. Це може викликати помутніння зору, що може призвести до втрати зору на одне око.
Без лікування симптоми цитомегаловірусного ретиніту можуть поширюватися на обидва ока. Вірус також може викликати незворотне пошкодження сітківки, що призводить до сліпоти.
Лікування цитомегаловірусного ретиніту включає лазерну операцію на очах і противірусні препарати.
Інші причини
Деякі інші стани здоров'я можуть викликати спалахи в куточках ока, наприклад:
Мігрень
Люди з мігренню зазвичай відчувають ауру. Аура-це сукупність сенсорних порушень, що вказують на початок нападу мігрені. Ці порушення можуть включати:
- Візуальні порушення, такі як спалахи світла, плями або зигзаги
- втрата зору
- сенсорні зміни, такі як поколювання або оніміння
- труднощі в розмові або розумінні інших
Для лікування мігрені доступні комбінації ліків, які зменшують симптоми і запобігають напади в майбутньому.
Потилична епілепсія
Потилична епілепсія-рідкісне захворювання, яким страждають деякі маленькі діти і підлітки. Це може викликати судоми, що порушують зір, в результаті чого людина може бачити миготливі вогні і різнокольорові плями.
У більшості маленьких дітей і підлітків ці напади припиняються з віком.
Лікарі можуть лікувати потиличну епілепсію за допомогою протиепілептичних препаратів для запобігання судом.
Синдром Стіклера
Синдром Стіклера-рідкісне генетичне захворювання, яке може викликати проблеми з очима, слухом і суглобами. Синдром Стіклера також часто викликає певні риси обличчя, такі як маленький підборіддя і вовча паща.
Синдром Стіклера також може викликати аномалії очей, які підвищують ризик розвитку відшарування сітківки, що призводить до спалахів і дрібних рухів.
В даний час немає ліків від синдрому Стіклера, і лікування залежить від конкретних симптомів, які відчуває людина. Наприклад, якщо у людини відшарована сітківка, лікарі можуть порекомендувати лазерну операцію, лікування заморожуванням або інші види хірургічних втручань.
Діагностика
Діагностика мерехтіння в очах включає огляд очей. Лікар запитає пацієнта про їх симптоми і можливі причини, наприклад про недавньому ударі по оку.
Вони будуть візуально оглядати око на предмет будь-яких ознак травми, а також будуть звертати увагу на відмінні риси людини з синдромом Стіклера, такі як вовча паща.
Очне обстеження може включати в себе вдавлення склери, яке має на увазі легке тиск на око. Це також може включати використання спеціальних лінз для огляду сітківки.
Лікар також може використовувати огляд розширених очей для перевірки на цитомегаловірусний ретиніт. Це включає використання очних крапель, щоб розширити очі для огляду.
Чи може тривога викликати спалахи в очах?
Спалахи-незвичайний симптом занепокоєння. Симптоми тривоги зазвичай включають:
- занепокоєння
- утома
- труднощі з концентрацією уваги
- дратівливість
- напруга
- занепокоєння
- проблеми зі сном
- прискорене серцебиття
- пітливість
- утруднене дихання
- страх
Деякі люди повідомляють, що тривога викликає проблеми із зором, включаючи зіркове бачення або мерехтіння. Тим не менш, було мало досліджень щодо порушень зору як симптомів тривоги.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред