З приводу колективного імунітету до COVID-19 у фахівців кардинально протилежні думки.
Як розповів в інтерв'ю порталу GreenPost відомий вчений-інфекціоніст Юрій Жигарєв, людям найкраще в ситуації нинішньої коронавірусної пандемії в мінімальному ступені довіряти інформації про колективний імунітет.
За словами дослідника, колективного імунітету в такому значенні, який ЗМІ вкладають в цей термін, зовсім не існує.
"Якщо ви погуглите або просто зайдете в англомовну Вікіпедію або запитаєте у західного лікаря, то побачите, що у них такого немає. Є так званий herd immunity - стадний, видовий імунітет. Колективний імунітет - це зовсім інший термін, з області соціології. Я не знаю, коли у нас пішла ця плутанина — хтось не так переклав, не так почув", - заявив Жигарєв.
читайте такожІмунітет до коронавірусу: вчені зробили важливе відкриття
Коронавірус у світі - про що повідомлялося раніше:
- Відомий доктор Євген Комаровський заявив, що тяжкість коронавірусної хвороби залежить не тільки від того, чи знаходиться інфікований в групі ризику, але і від кількості вірусних частинок, які потрапили в організм.
- Експерт уряду США з інфекційних захворювань доктор Ентоні Фаучі назвав нонсенсом ідею про колективний імунітет від коронавірусу.
- Вчені висунули теорію про те, що носіння масок збільшує шанси хворіти на коронавірус безсимптомно. Згідно з цією гіпотезою, носіння маски для обличчя фактично знижує дозу інфекції й, отже, вірусне навантаження, що призводить до безсимптомних або легких випадків.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред