Тваринна терапія зазвичай викликає в пам'яті образи кішок і собак, але терапія з використанням тварин виходить за рамки домашніх тварин.
Зокрема, існує терапія з використанням коней (EAT), і її ідея проста: люди різного віку з різними здібностями можуть отримати користь від терапевтичної роботи з кіньми.
Послуги з лікування кіньми поділяються на три широкі категорії: терапія, навчання з використанням коней і верхова їзда, включаючи терапевтичну і адаптивну їзду, або рекреаційну їзду для людей з особливими потребами, пише Insider.
читайте такожКомаровський назвав небезпечним популярний народний метод лікування застуди
Що таке іпотерапія?
Терапія з використанням коней буває різних видів, від професійної та фізіотерапії до психологічного консультування. Ці послуги надаються ліцензованими професіоналами, які включають коней у свої плани лікування.
Наприклад, терапевти можуть використовувати природні рухи та відгуки коней як інструменти фізіотерапії. Крім переваг навчання верхової їзди, в якості варіантів лікування психічного здоров'я можуть бути запропоновані заняття, пов'язані з верховою їздою, такі як догляд, прив'язка, годування і напування, а також підстилка або догляд за сідлами.
Кейтлін Пітерс, доктор філософії, ерготерапевт і науковий співробітник Центру коней Темпл Грандін при Університеті штату Колорадо, проводить трудотерапію c допомогою коней. Пітерс також використовує в своїй роботі адаптивну їзду, форму терапії за участю коней, відому як" іпотерапія", яка являє собою будь-яку фізичну, професійну або мовну терапію патології, що проводиться в присутності коней.
У своєму дослідженні трудотерапії, присвяченому молоді з аутизмом, Петерс використовує" упорядкування " дій, що складаються з декількох етапів, таких як навчання тому, як сісти в сідло на коня. "Або, якщо я працюю над дрібною моторикою, то допомогти з пряжками на сідлі-відмінне заняття", - каже вона.
У мовній та мовній терапії в середовищі коней Верхова їзда на конях може допомогти пацієнтам навчитися контролювати дихання. Наприклад, у фізіотерапії пацієнти з церебральним паралічем можуть кататися на конях, щоб поліпшити свою рівновагу і поставу.
Що стосується того, для кого найкраще підходить терапія з використанням коней, Петерс каже, що досліджень з цієї теми поки мало.
"Я скажу, що з мого досвіду, було кілька моїх клієнтів, які спочатку дуже насторожено ставилися до коней", - каже вона, але часто"діти дійсно навчаться любити їх".
Стани, при яких може допомогти терапія кіньми
Терапія з використанням коней доповнює інші більш традиційні форми терапії. Дослідники та терапевти вивчали безліч станів з використанням коней.
Дитячий церебральний параліч. У метааналізі 2020 року дослідники виявили, що фізіотерапія з використанням коней допомогла дітям з церебральним паралічем відновити грубу рухову функцію, яка представляє собою рухи всього тіла, такі як сидіння або стояння.
Розсіяний склероз (МС). Невелике дослідження, проведене в 2020 році за участю 33 осіб з МС, показало, що цей тип терапевтичного втручання поліпшив здатність пацієнтів ходити.
Аутизм. "Багато молодих людей з аутизмом мають відмінності в обробці сенсорних функцій", - говорить Пітерс , тому навколишнє середовище у коней добре працює з тактильними, слуховими та нюховими (нюховими) відчуттями, а також для вестибулярних (баланс) і пропріоцептивних (положення тіла) системи.
Її дослідження показало, що трудотерапія для молоді з аутизмом з використанням коней призводить до поліпшення комунікації і зниження гіперактивності.
Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Невелике дослідження молодих людей з посттравматичним стресовим розладом, проведене в 2017 році, показало, що психотерапія з використанням коней була ефективною, але не більше, ніж традиційна психотерапія в офісі. Невелике клінічне випробування 2020 року показує, що цей тип терапії для ветеранів з посттравматичним стресовим розладом може дати надію на короткострокове полегшення симптомів.
СДУГ. Одне невелике дослідження 2018 року серед молоді з СДУГ показало поліпшення якості життя та уваги за допомогою кінської терапії, як і в дослідницькій групі, яка використовувала фармакологічне втручання.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред