Слабкість і втома: про що говорять і що з ними робити

24 березня 2021, 20:52
284
Ці симптоми вказують на багато захворювань.
Утома
Серед причин-тиск і багато інших / Хроніка.Інфо

Деякі захворювання можуть викликати у людини слабкість, хиткість і утома. З цими симптомами пов'язані, серед іншого, зневоднення, хвороба Паркінсона і синдром хронічної втоми.

Лікування буде залежати від стану людини, повідомляє Medical News Today.

Причини раптового початку

Наступні фактори можуть викликати раптову слабкість, тремтіння або втому:

Гіпоглікемія: у цьому стані рівень цукру в крові падає нижче 70 міліграмів (мг) на децилітр. Це часто відбувається, коли людина з діабетом приймає більше інсуліну або ліків, ніж йому необхідно для зниження рівня цукру в крові.

читайте такожКомаровський розкрив свою слабкість

Низький кров'яний тиск: це відбувається, коли у людини кров'яний тиск нижче 90/60 міліметрів ртутного стовпа. Коли це відбувається, сила тиску крові на стінки артерій занадто мала. Причини включають кровотечу, проблеми з серцем, вагітність і старіння.

Занадто багато кофеїну: здорові дорослі, як правило, можуть безпечно споживати 400 мг кофеїну на день, але більш високі дози можуть бути шкідливими. Однак деякі люди більш чутливі до кофеїну, тому при більш низьких дозах вони можуть відчувати негативні ефекти, такі як тремтіння, слабкість і втома.

Зневоднення: це відбувається, коли людина втрачає більше рідини, ніж приймає. Причини включають нудоту, блювоту, лихоманку, втрату апетиту і рясне потовиділення.

Ліки: деякі ліки можуть викликати ці симптоми.

Супутні медичні умови

Деякі захворювання можуть включати в себе відчуття слабкості, хиткості і втоми. У наступних розділах деякі з них будуть розглянуті більш детально.

Нерегулярний серцевий ритм

Нерегулярний серцевий ритм лікарі називають аритмією. Це означає, що серце б'ється занадто швидко, занадто повільно або хаотично.

Коли частота серцевих скорочень ненормальна, серце не може ефективно перекачувати кров, що може викликати слабкість і втому.

За даними Американської кардіологічної асоціації (AHA), аритмія може бути нешкідливою або небезпечною для життя.

Тремор

Тремор включає ритмічні мимовільні скорочення м'язів, які призводять до трясіння в одній або декількох частинах тіла.

Хоча вони найчастіше вражають руки, вони також можуть вражати ноги, руки, тулуб або голову, кажуть в Національному інституті неврологічних розладів та інсульту.

Тремор може виникати в будь-якому віці, але частіше вони виникають у людей середнього і старшого віку.

Синдром хронічної втоми

Синдром хронічної втоми-серйозне тривале захворювання, що зачіпає багато систем організму.

Симптоми включають сильну втому, проблеми зі сном і труднощі з мисленням.

За даними надійного джерела центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC), люди з цим захворюванням часто не можуть виконувати свої повсякденні справи.

Хвороба Паркінсона

Хвороба Паркінсона-це захворювання мозку, яке викликає тремтіння, скутість і порушення рівноваги. За даними Національного Інституту Старіння (NIA), це зазвичай починається поступово і з часом погіршується.

У міру його розвитку люди можуть відчувати втому, втрату пам'яті і депресію. NIA повідомляє, що від цього захворювання страждають на 50% більше чоловіків, ніж жінок.

Домашні засоби

Відчуття слабкості, хиткості і втоми може бути викликано рядом умов або іншими факторами.

Деякі причини легко піддаються лікуванню. Наприклад, оскільки занадто багато кофеїну може іноді викликати ці ефекти, людина може захотіти зменшити споживання напоїв з кофеїном, щоб побачити, чи допомагає це зменшити симптоми.

Зневоднення-це ще одне захворювання, яке легко піддається лікуванню.

AHA пояснює, що найпростіший спосіб дізнатися, чи достатньо рідини він отримує, - це подивитися на свою сечу. Якщо він блідий і прозорий, ймовірно, вони не зневоднені.

З іншого боку, якщо сеча темна, це може бути ознакою того, що їм потрібно збільшити споживання рідини. AHA зазначає, що вода - найкорисніший напій для регідратації.

Ще один спосіб зменшити втому і слабкість - це поживна дієта. За даними Національного інституту діабету, хвороб органів травлення і нирок, це збільшує енергію, покращує загальний стан здоров'я і знижує ризик розвитку серйозних захворювань.

Ось кілька порад з довіреного джерела CDCT про те, як правильно харчуватися:

Зосередьтеся на фруктах, овочах, цільнозернових і знежирених молочних продуктах.

Включіть в раціон продукти з високим вмістом білка, такі як риба, птиця, нежирне м'ясо, боби, горіхи і яйця.

Уникайте або обмежте споживання продуктів з високим вмістом насичених жирів, трансжирів, солі і цукру.

Прагніть до щоденного споживання калорій, яке відповідає рекомендаціям.

Якщо людина відчуває труднощі з прийомом їжі, йому може бути корисно їсти невеликими частими прийомами їжі, а не три великих прийому їжі в день. Перекушуючи, спробуйте вибрати поживну їжу, наприклад фрукти, замість чіпсів або цукерок.

Фізична активність також приносить відмінну користь для здоров'я і допомагає людині відчути себе сильніше. Згідно з AHA, люди повинні намагатися займатися вправами середньої інтенсивності по 150 хвилин на тиждень. Тим не менш, людина завжди повинна проконсультуватися зі своїм лікарем перед або почати будь-яку програму вправ.

Лікування

Якщо симптоми зберігаються або погіршуються, навіть після того, як людина змінить спосіб життя для поліпшення загального стану здоров'я, йому слід звернутися до лікаря.

Ці симптоми можуть бути викликані кількома захворюваннями, тому звернення за медичною допомогою може допомогти людині встановити конкретний діагноз.

Для постановки діагнозу людині може знадобитися здати аналізи крові та інші лабораторні аналізи або процедури. Після цього лікар може призначити ліки або інші види лікування, відповідні стану пацієнта.

Наприклад, якщо у когось симптоми викликані гіпоглікемією, пов'язаною з діабетом, лікар може скорегувати дозу інсуліну або інших ліків. Аналогічним чином, якщо симптоми людини викликані тремором, прийом протисудомних препаратів може їх зменшити.

Кращий спосіб визначити причину-звернутися до лікаря.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти