Чай з шипшини-це трав'яний чай, приготований з псевдоплодів троянди. У нього ніжний квітковий аромат, злегка солодкуватий з виразним терпким післясмаком. Розташовані трохи нижче пелюсток троянд, плоди шипшини маленькі, круглі і зазвичай червоні або помаранчеві.
Існує кілька сотень видів троянд, хоча дослідження плодів шипшини були зосереджені на псевдоплодах рослини Rosa canina - шипшина собача.
Шипшина-користь для здоров'я
Шипшина має безліч переваг для здоров'я, включаючи поліпшення імунітету, здоров'я серця, зниження ваги і старіння шкіри.
Багатий антиоксидантами
Антиоксиданти-це речовини, які захищають або зменшують пошкодження клітин, викликане молекулами, так званими вільними радикалами. Вживання продуктів і напоїв, багатих антиоксидантами, може захистити від хронічних захворювань, таких як хвороби серця, рак і діабет 2 типу.
читайте такожКумкват: велика користь маленького фрукта
У дослідженні антиоксидантного вмісту шести фруктових екстрактів було виявлено, що плоди шипшини мають найвищу антиоксидантну здатність.
Зокрема, було виявлено, що вона містить високий рівень поліфенолів, каротиноїдів і вітамінів C і E, кожен з яких має потужні антиоксидантні властивості. Сушені плоди шипшини можуть містити менше антиоксидантів, ніж свіжі сорти.
Оскільки чай з шипшини можна приготувати з будь-якого з них, ви можете отримати більше антиоксидантів, використовуючи свіжі плоди шипшини замість сушених або чайних пакетиків.
Може підтримувати здорову імунну систему
Одне з найбільш вражаючих переваг плодів шипшини-це висока концентрація вітаміну С. плоди шипшини мають одне з найвищих рівнів вмісту вітаміну С серед усіх фруктів і овочів.
Вітамін С відіграє важливу роль у вашій імунній системі, в тому числі:
- стимулювання виробництва білих кров'яних тілець,лімфоцитів, які захищають ваш організм від інфекції
- збільшення функції лімфоцитів
- допомогає підтримувати захисний бар'єр вашої шкіри від зовнішніх патогенів
Крім вітаміну С, плоди шипшини містять високий рівень поліфенолів і вітамінів А і Е, які допомагають зміцнити і захистити вашу імунну систему.
Може захистити від хвороб серця
Через високу концентрацію антиоксидантів чай з шипшини корисний для серця. Дослідження показують взаємозв'язок між споживанням вітаміну С і ризиком серцевих захворювань.
Один огляд 13 досліджень показав, що додавання принаймні 500 мг вітаміну С в день було пов'язано зі значним зниженням рівня холестерину ЛПНЩ (поганого) і тригліцеридів в крові, двох факторів ризику серцевих захворювань. Крім того, обсерваційні дослідження пов'язують недостатнє споживання вітаміну С з підвищеним ризиком смерті від серцевих захворювань.
Плоди шипшини також багаті флавоноїдами. Було показано, що ці антиоксиданти знижують кров'яний тиск у людей з підвищеним рівнем і покращують приплив крові до серця.
Може допомогти схуднути
Дослідження показують, що чай з шипшини може допомогти схуднути.
Дослідження показують, що плоди шипшини з рослини Rosa canina багаті антиоксидантом, так званим тилирозидом, який може володіти жироспалювальними властивостями.
У 12-тижневому дослідженні за участю 32 дорослих з надмірною вагою щоденний прийом 100 мг екстракту шипшини значно знизив масу тіла і жир живота в порівнянні з групою плацебо. Проте поточні дослідження обмежуються впливом концентрованого екстракту шипшини, а не чаю.
Може захистити від діабету 2 типу
Хоча точний механізм неясний, деякі дослідження показують, що плоди шипшини можуть захистити від діабету 2 типу.
У дослідженні на мишах, які дотримуються дієти з високим вмістом жирів, додавання порошку шипшини протягом 10-20 тижнів значно знизило рівень цукру в крові, рівень інсуліну натщесерце і зростання жирових клітин в печінці - три фактори ризику діабету 2 типу.
В іншому дослідженні екстракт шипшини значно знизив рівень цукру в крові натщесерце у щурів з діабетом.
Як і у випадку з втратою ваги, поточні дослідження обмежуються екстрактом шипшини, і необхідні додаткові дослідження взаємозв'язку між чаєм з шипшини і ризиком діабету 2 типу.
Може зменшити запалення і біль
Чай з шипшини багатий сполуками з протизапальною дією, включаючи поліфеноли і галактоліпіди. Галактоліпіди-це основні типи жиру в клітинних мембранах. Нещодавно вони були вивчені на предмет їх сильних протизапальних властивостей і здатності зменшувати біль в суглобах.
В огляді трьох досліджень додавання шипшини значно зменшило біль у суглобах у людей з остеоартритом. Крім того, ті, хто отримував шипшину, в два рази частіше повідомляли про поліпшення рівня болю.
Майте на увазі, що дослідження протизапальних властивостей плодів шипшини були зосереджені на концентрованому екстракті, а не на чаї.
Може боротися зі старінням шкіри
Колаген-це найпоширеніший білок в організмі, який відповідає за еластичність шкіри. Було доведено, що вітамін С сприяє синтезу колагену і захищає клітини шкіри від сонячних променів, що допомагає зберегти шкіру більш пружною і молодою. Оскільки чай з шипшиною багатий цим вітаміном, його вживання може принести користь вашій шкірі.
Крім того, чай з шипшиною містить каротиноїд астаксантин, який може мати антивікову дію, оскільки допомагає запобігти розпаду колагену. Інші каротиноїди в чаї з шипшини також можуть принести користь здоров'ю шкіри. Зокрема, відомо, що вітамін А і лікопін захищають клітини шкіри від сонячних променів.
Легко заварювати вдома
Чай з шипшиною має терпкий смак, як у зеленого яблука, і може бути приготований з псевдоплодів будь-якої рослини троянди. Проте, не рекомендується використовувати плоди шипшини з рослини, обробленої пестицидом, який не відзначений як безпечний для вживання в їжу людиною.
Плоди шипшини виглядають як мініатюрні червоні або помаранчеві яблука і знаходяться трохи нижче квіткових пелюсток троянд.
Як заварювати шипшина?
Свіжі плоди шипшини можна використовувати для приготування чаю, попередньо добре промивши їх, щоб видалити бруд і сміття.
Потім помістіть 4-8 плодів шипшини в стакан (240 мл) кип'яченої води. Дайте чаю настоятися 10-15 хвилин, а потім приберіть плоди.
Також можна використовувати сушені плоди шипшини. Ви можете сушити свіжі плоди шипшини самостійно або купити попередньо висушений чай з розсипними листям шипшини.
Для заварювання помістіть 1-2 чайні ложки сушених плодів шипшини і занурте його в чашку (240 мл) кип'яченої води. Настоюйте 10-15 хвилин.
Якщо чай здається вам занадто терпким, спробуйте додати підсолоджувач, наприклад мед, щоб збалансувати смак.
Чай з шипшини чудовий як свіжозаварений, так і заморожений.
Шипшина: протипоказання
Не було доведено, що чай з шипшини викликає серйозні побічні ефекти у більшості здорових дорослих. Однак деяким людям слід уникати чаю з шипшини.
Наприклад, безпека та ефективність чаю з шипшини не вивчалися у вагітних і годуючих жінок. Якщо ви вагітні або годуєте грудьми, найкраще поговорити зі своїм лікарем, перш ніж пити чай.
Крім того, через високий рівень вітаміну С чай з шипшини може збільшити ризик утворення каменів у нирках у деяких людей.
Нарешті, якщо ви в даний час приймаєте літій - препарат, який використовується для лікування психічних розладів, - рекомендується уникати чаю з шипшиною, так як його сечогінний ефект може збільшити концентрацію літію в вашому організмі, викликаючи серйозні побічні ефекти.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред