Чому я прокидаюся посеред ночі: експерти назвали причини

19 лютого 2021, 11:54
13887
Якщо ви прокидаєтеся о 3 годині ночі або в інший час і не можете знову заснути, це може бути з кількох причин.
Сну
Якщо ви прокидаєтеся о 3 годині ночі або в інший час і не можете знову заснути, це може бути з кількох причин. / Pixabay

Пробудження серед ночі - не рідкість. Більшість людей насправді прокидаються кілька разів вночі, навіть не помічаючи цього, тому що вони швидко засинають.

Якщо ви прокидаєтеся о 3 годині ночі або в інший час і не можете знову заснути, це може бути з кількох причин. До них відносяться більш легкі цикли сну, стрес або супутні захворювання.

Пробудження о 3 годині ночі може відбуватися нечасто і не мати нічого серйозного, але такі регулярні ночі можуть бути ознакою безсоння.

Зміна звичок сну, зниження стресу і консультації з лікарем про фактори, які можуть викликати порушення сну, можуть допомогти вам уникнути цих небажаних пробуджень, повідомляє Healthline.

читайте такожЕксперти розповіли, як сон може допомогти від неприємного стану шлунка

Цикли сну і нічні пробудження

Нічний сон складається з декількох циклів сну. Нерідко під час цих циклів людина прокидається кілька разів за ніч, хоча в більшості випадків після цього ви знову засинаєте.

Ці цикли відбуваються протягом 7-9 годин сну, які зазвичай необхідні дорослим.

Етапи циклу сну

Етапи циклу сну включають:

  • перехід від неспання до сну
  • легкий сон
  • глибокий сон
  • швидкий сон

Тривалість кожного етапу буде змінюватися протягом ночі. У вас довші цикли глибокого сну вночі і довші цикли швидкого сну в міру наближення ранку. Коли сняться сни, швидкий сон - це більш легкий сон.

Причини, за якими ви можете прокинутися о 3 годині ночі

Існує безліч причин, за якими ви можете прокидатися о 3 годині ночі. Під час стресу ви можете прокидатися нечасто. Або Пробудження о 3 годині ночі може бути ознакою безсоння.

Може бути важко визначити причину цих докучливих порушень сну, але ось кілька причин, за якими ви можете прокинутися о 3 годині ночі.

Стрес

Стрес може бути першим, про який варто подумати, якщо пробудження о 3 годині ночі-це щось нове. Коли ви відчуваєте стрес, ваше тіло активує симпатичний нервовий симптом, і ви можете прокинутися посеред ночі.

У вас може спостерігатися почастішання пульсу і артеріального тиску. Ці тілесні зміни можуть ускладнити повторне засинання.

Рівень стресу може підвищитися, якщо щось у Вашому житті викликає занепокоєння або тривогу. Стрес може бути пов'язаний зі змінами або невпевненістю у вашій роботі, відносинах, здоров'я або фінансах.

Вам слід обговорити з лікарем рівень стресу, якщо він тривалий. Терапія або зміна способу життя також можуть знизити стрес.

Безсоння

Безсоння-це діагностується стан сну, при якому вам важко знову засипати після пробудження вночі. Значна частина населення страждає безсонням.

Одне дослідження показало, що від 10 до 20 відсотків населення страждає безсонням, а у літніх людей цей показник збільшився до 40 відсотків.

Старіння

Старіння відіграє величезну роль у циклах сну. Коли ви стаєте старше, ваші цикли сну змінюються, ви можете приймати ліки, які змінюють ваш режим сну, і у вас може розвинутися інший стан, який впливає на сон.

З віком якість вашого сну знижується, так як ви проводите менше часу в глибокому сні. Отже, ви більш схильні до пробудження від зовнішніх факторів, таких як шум і світло. Час сну і неспання також може змінюватися з віком. Ви можете лягти спати І прокинутися раніше, ніж у більш молодому віці.

Обговоріть вікові зміни сну зі своїм лікарем, якщо ви страждаєте безсонням або у вас нестандартний режим сну. Одне дослідження показало, що когнітивно-поведінкова терапія та світлова терапія можуть покращити якість вашого сну.

Ліки

Ви можете приймати ліки, які заважають вам спати ночами. Вони можуть включати:

  • антидепресанти
  • бета-блокатори
  • кортикостероїди
  • безрецептурні засоби від застуди

Поговоріть зі своїм лікарем, якщо ви підозрюєте, що ліки змушують вас прокидатися посеред ночі. Можливо, ви зможете спробувати інші ліки від вашого стану або внести зміни в спосіб життя, що сприяють якісному сну.

Інші стани здоров'я

У вас може розвинутися захворювання, яке впливає на ваш сон і викликає пробудження о 3 годині ночі. Деякі з цих Умов включають:

Апное уві сні. Цей стан викликає зупинку дихання під час сну.

Шлунково-кишкова рефлюксна хвороба (ГЕРХ). ГЕРХ викликає печію або розлад шлунка.

Артрит. Цей тип запалення викликає дуже болючі рухи в суглобах.

Синдром неспокійних ніг (СБН). СБН змушує ваші ноги рухатися.

Депресія. Депресія-це розлад настрою, при якому почуття смутку, втрати або гніву заважає повсякденному житті.

Невропатія. При цьому захворюванні ви відчуваєте поколювання в руках і ногах.

Збільшена простата. Збільшена простата може викликати у чоловіка часті позиви до сечовипускання.

Лікування основного захворювання може допомогти вам краще спати і впоратися з безсонням. Якщо ви підозрюєте, що у вас є одне з цих станів, ваш лікар може допомогти діагностувати та лікувати його.

Вибір способу життя

Підготовка до якісного сну дуже важлива. Недотримання правил гігієни сну може викликати пробудження в нічний час. Погана гігієна сну може бути викликана:

  • використання гаджетів перед сном
  • вживання алкоголю або кофеїну перед сном
  • є занадто близько до сну
  • куріння
  • сон в незручному місці
  • недолік вправ

Зміна цих звичок може значно поліпшити ваш сон. Поговоріть зі своїм лікарем, якщо вважаєте, що вам потрібна професійна допомога для внесення деяких з цих змін у спосіб життя.

Як спати всю ніч

Не існує універсального підходу до поліпшення сну. У більшості випадків снодійні не будуть чарівною пігулкою, яка допоможе вам уникнути нічних пробуджень.

Замість цього використання декількох з цих стратегій для якісного нічного сну може допомогти вам уникнути пробудження о 3 годині ночі:

  • Намагайтеся щовечора лягати спати постійно і щоранку вставати в один і той же час.
  • Спіть в зручному, темному і тихому місці.
  • Переконайтеся, що ви досить хочете спати, і не лежите в ліжку більше 20 хвилин, якщо ви не можете заснути.
  • Прийміть Нічний розпорядок дня, який допоможе вам розслабитися, наприклад почитайте або помедитуйте перед сном.
  • Вимикайте екрани задовго до того, як вимкніть світло.
  • Робіть фізичні вправи протягом дня, але не робіть їх прямо перед сном.
  • Уникайте вживання напоїв з кофеїном в кінці дня.
  • Вечеряйте за кілька годин до сну.
  • Перестаньте вживати алкоголь пізно ввечері.
  • Кидайте палити.

Коли звертатися за допомогою

Якщо ви прокидаєтеся о 3 годині ночі і часто відчуваєте труднощі із засинанням, важливо поговорити зі своїм лікарем. Ваш лікар може порадити Вам спробувати дослідження сну, щоб дізнатися більше про цикли сну.

Лікування безсоння може включати в себе зміну способу життя, коригування часу сну і неспання або терапію.

Ви також можете звернутися до лікаря, якщо ці пробудження викликають у вас проблеми протягом дня. Проблеми, пов'язані з відсутністю постійного сну, можуть включати:

  • проблеми із запам'ятовуванням речей
  • почуття сильної сонливості в денний час
  • нездатність функціонувати на своєму нормальному рівні
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти