Дотримання здорового способу життя часто здається неймовірно складним. Здається, що реклама та експерти дають суперечливі поради.
Однак вести здоровий спосіб життя не обов'язково.
Щоб отримати оптимальне здоров'я, схуднути і відчувати себе краще кожен день, все, що вам потрібно, - це слідувати цим 5 простим правилам, повідомляє Healthline.
1. Не кладіть в тіло токсичні речовини
Багато речей, які люди кладуть у своє тіло, абсолютно токсичні.
читайте такожДля довголіття і схуднення: названий корисний міцний алкогольний напій
Деякі з них, такі як сигарети, алкоголь і зловживання наркотиками, також викликають сильну залежність, через що людям важко відмовитися від них або уникати їх.
У той час як алкоголь в помірних кількостях підходить тим, хто може його засвоювати, тютюн і зловживання наркотиками шкідливі для всіх.
Але ще більш поширеною проблемою сьогодні є вживання нездорової, що викликає хвороби нездорової їжі.
Якщо ви хочете досягти оптимального здоров'я, вам потрібно звести до мінімуму споживання цих продуктів.
Ймовірно, найефективніша зміна, яку Ви можете зробити для поліпшення свого раціону, - це скоротити вживання оброблених і упакованих продуктів.
Це може бути складно, тому що багато з цих продуктів створені так, щоб бути надзвичайно смачними, і від них дуже важко відмовитися.
Коли справа доходить до конкретних інгредієнтів, доданий цукор є одним з найгірших. До них відносяться сахароза і кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози.
Крім того, рекомендується уникати всіх трансжирів, які містяться в деяких типах маргарину і фасованої випічці.
2. Піднімайте предмети і пересувайтеся
Використання м'язів надзвичайно важливо для оптимального здоров'я.
Хоча підняття важких предметів і вправи, безумовно, можуть допомогти вам виглядати краще, поліпшення зовнішнього вигляду - це лише верхівка айсберга.
Вам також необхідно займатися спортом, щоб забезпечити оптимальну роботу вашого тіла, мозку і гормонів.
Підняття важких предметів знижує рівень цукру в крові і рівень інсуліну, покращує холестерин і знижує рівень тригліцеридів.
Він також підвищує рівень тестостерону і гормонів росту, що сприяє поліпшенню самопочуття.
Більш того, вправи можуть допомогти знизити депресію і ризик різних хронічних захворювань, таких як ожиріння, діабет 2 типу, хвороби серця, хвороба Альцгеймера і багато інших.
Крім того, вправи можуть допомогти вам скинути жир, особливо в поєднанні зі здоровим харчуванням. Він не тільки спалює калорії, але також покращує рівень гормонів і загальну функцію організму.
На щастя, є багато способів займатися спортом. Вам не потрібно ходити в тренажерний зал або мати дороге обладнання для тренувань.
Ви можете займатися спортом безкоштовно, не виходячи з дому. Просто пошукайте в Google або YouTube, наприклад, "тренування з власною вагою" або "гімнастика".
Вихід на вулицю, щоб піти на похід або прогулятися, - це ще одна важлива річ, яку Ви повинні зробити, особливо якщо ви можете трохи погрітися на сонці (для природного джерела вітаміну D). Ходьба-хороший вибір і дуже недооцінений вид вправ.
Ключ полягає в тому, щоб вибрати те, що Вам подобається, і що Ви зможете дотримуватися в довгостроковій перспективі.
Якщо ви повністю не в формі або у вас є проблеми зі здоров'ям, рекомендується поговорити зі своїм лікарем або кваліфікованим медичним працівником, перш ніж починати нову програму тренувань.
3. Спіть як немовля
Сон дуже важливий для загального стану здоров'я, і дослідження показують, що недосипання корелює з багатьма захворюваннями, включаючи ожиріння і хвороби серця.
Настійно рекомендується виділяти час для хорошого і якісного сну.
Якщо вам здається, що ви не можете нормально спати, ви можете спробувати поліпшити його кількома способами:
- Не пийте каву в кінці дня.
- Намагайтеся лягати спати і вставати кожен день в один і той же час.
- Спіть в повній темряві, без штучного освітлення.
- Приглушіть світло в будинку за кілька годин до сну.
Також може бути гарною ідеєю звернутися до лікаря. Розлади сну, такі як апное уві сні, дуже поширені і в багатьох випадках легко піддаються лікуванню.
4. Уникайте надмірного стресу
Здоровий спосіб життя передбачає повноцінне харчування, якісний сон і регулярні фізичні вправи.
Але також дуже важливо те, як ви відчуваєте і як думаєте. Постійний стрес-це вірний шлях до катастрофи.
Надмірний стрес може підвищити рівень кортизолу і серйозно погіршити метаболізм. Це може посилити тягу до нездорової їжі, збільшити жир в області живота і підвищити ризик різних захворювань.
Дослідження також показують, що стрес є значною причиною депресії, яка сьогодні є серйозною проблемою для здоров'я.
Щоб зменшити стрес, постарайтеся спростити своє життя-займайтеся спортом, гуляйте на природі, практикуйте техніки глибокого дихання і, можливо, навіть медитацію.
Якщо ви абсолютно не можете впоратися з тяготами повсякденного життя, не відчуваючи надмірного стресу, подумайте про те, щоб звернутися до психолога.
Подолання стресу не тільки зробить вас більш здоровим, але і поліпшить ваше життя в інших відносинах. Жити по життю в неспокої, тривозі і ніколи не мати можливості розслабитися і отримати задоволення - велика втрата.
5. Живіть своє тіло справжньою їжею
Найпростіший і ефективний спосіб здорового харчування-зосередитися на справжніх продуктах.
Вибирайте необроблені цільні продукти, які нагадують те, як вони виглядають в природі.
Найкраще їсти поєднання тварин і рослин: м'ясо, рибу, яйця, овочі, фрукти, горіхи, насіння, а також корисні жири, масла і молочні продукти з високим вмістом жиру.
Якщо ви здорові, Худорляві і активні, цілком нормально їсти цільні неочищені вуглеводи. До них відносяться картопля, солодка картопля, бобові та цільнозернові, такі як овес.
Однак, якщо у вас надмірна вага, ожиріння або ознаки порушення обміну речовин, такі як діабет або метаболічний синдром, скорочення основних джерел вуглеводів може призвести до значних поліпшень.
Люди часто можуть сильно схуднути, просто скоротивши споживання вуглеводів, тому що вони підсвідомо починають менше їсти.
Що б ви не робили, намагайтеся вибирати цілі, необроблені продукти, а не продукти, які виглядають так, як вони були зроблені на фабриці.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред