Не всі жирові відкладення однакові. Насправді ваше тіло містить три типи жиру, які воно накопичує по-різному, і у нього є переваги, коли справа доходить до того, які жирові запаси задіюються при схудненні.
Тут ви дізнаєтеся про різні типи жирових відкладень і про те, які з них будуть обрані в першу чергу, пише Livestrong.com.
Основи жирових відкладень
Білий і коричневий-це два основних типи жиру в організмі, але зовсім недавно вчені визначили третій тип, званий бежевим жиром.
читайте такожНазваний кращий спосіб спалити жир на животі
Білий жир: також називається білою жировою тканиною (WAT), білий жир - це тип, про який більшість з нас думає, говорячи про жирову тканину. Це запасний жир, що означає, що, коли ми споживаємо додаткові калорії, ця додаткова енергія надходить у білі жирові клітини нашого тіла і зберігається у вигляді ліпідів, за даними Johns Hopkins Medicine. Ці жирові клітини з часом збільшуються в розмірі і кількості, оскільки ви споживаєте більше калорій, ніж спалюєте, що призводить до збільшення ваги.
Коричневий жир: коричнева жирова тканина ( BAT) - це тип жиру, який активується при застуді. Бурий жир використовує енергію (спалює калорії) для вироблення тепла (термогенез), що допомагає підтримувати температуру вашого тіла, згідно з клінікою Майо.
Дивно, але було виявлено, що у більш струнких людей більше коричневого жиру, ніж у людей з ожирінням. Бурий жир оточує органи, основні артерії та вени, іноді його можна знайти в шиї і пахвах, між лопатками і в області живота.
Бежевий жир: як і коричневий жир, бежевий жир пов'язаний з нормальною вагою. За даними Гарвардської медичної школи, цей тип жиру розкиданий відкладеннями розміром з горошину під шкірою, біля ключиці і вздовж хребта. Хоча бежевий жир генетично відрізняється від бурого жиру, він також спалює калорії, виділяючи тепло тіла.
Деякі дослідження показали, що гормони, що виділяються під час фізичних вправ, екстремального стресу або перебування на холоді, можуть перетворити білий жир в бежевий або коричневий жир. Однак більшість досліджень були невеликими або проводилися тільки на тваринах, тому необхідні додаткові дослідження, щоб краще зрозуміти бежевий і коричневий жир.
Інші терміни, що стосуються жирових відкладень, які необхідно знатибілий, коричневий і бежевий жир можна розділити на м'який і твердий.
М'який жир, також відомий як підшкірний жир, можна вщипнути, і, за даними Harvard Health Publishing, 90 відсотків жиру в організмі у більшості людей-це м'який жир. Він розташований прямо під шкірою і діє як ізоляція та джерело енергії для вашого тіла. Це комбінація білого, коричневого та бежевого жиру.
Підшкірний жир виробляє корисні молекули, такі як гормон лептин, який посилає в мозок сигнали, що пригнічують відчуття голоду. Адипонектин-ще один гормон, що виробляється м'яким жиром, який покращує чутливість організму до інсуліну і захищає від діабету 2 типу. Звичайно, занадто багато білого жиру порушує баланс гормонів.
Згідно з Harvard Health Publishing, вісцеральний жир, або твердий жир живота, розташований глибоко в черевній порожнині і обгорнутий навколо ваших органів, артерій і вен. Твердий жир очевидний, коли ваш живіт виступає вперед і не є м'яким. Через вироблення певних білків цей жир пов'язаний з інсулінорезистентністю, високим кров'яним тиском і високим рівнем холестерину, а також з серцевими захворюваннями, діабетом 2 типу і деякими видами раку.
Незамінний жир-це просто жир, необхідний для вашого здоров'я, необхідний для нормального функціонування організму і не вважається жировим відкладенням. Він регулює гормони, які контролюють фертильність, всмоктування вітамінів і температуру тіла, і міститься в кістковому мозку, серці, легенях, печінці, селезінці, нирках, кишечнику, м'язах і тканинах, багатих ліпідами, по всій центральній нервовій системі. У середнього чоловіка повинно бути від 2 до 5 відсотків основного жиру в організмі, а у жінок - від 10 до 13 відсотків.
В цілому, за даними Американської ради з фізичних вправ, діапазон здорового жиру в організмі для чоловіків становить від 18 до 24 відсотків, а для жінок - від 25 до 31 відсотка.
Спалювання жиру: що відбувається в першу чергу?
Найпростіший спосіб позбутися від жиру-це білий вісцеральний жир, також відомий як шкідливий жир в глибині живота. Зазвичай це перше, що потрібно зробити, коли ви худнете. Активний характер вісцерального жиру-що робить його таким небезпечним для вашого здоров'я - також робить його вразливим до втрати. За даними клініки Майо, цей твердий жир на животі відповідає тій же дієті і методам вправ, які допомагають скинути вагу і жир в цілому.
"Коли ви їсте менше калорій, ніж спалюєте, ви спочатку втрачаєте вісцеральний жир. Причина, по якій легше спочатку Скинути цей жир, полягає в тому, що, коли ваше тіло відчуває дефіцит калорій, воно буде мобілізувати зайвий жир для отримання енергії. Отже, якщо у вас є зайвий жир в області живота, він спочатку забере його звідти", - говорить Аманда Манчіні, сертифікований Національною академією спортивної медицини (NASM) фітнес-тренер, фахівець зі зниження ваги і фахівець з коригувальних вправ.
Підшкірний жир, хоча і менш небезпечний для вашого здоров'я, набагато більш стійкий, і його складніше Скинути. Можливо, вам доведеться збільшити активність, щоб досягти своїх цілей. Точкові вправи, такі як присідання, можуть підтягнути м'язи живота, але не обов'язково зменшать вісцеральний жир.
Як позбутися від жиру
0,5 кг жиру дорівнює 3500 калорій, вам потрібно спалити приблизно 3500 калорій, щоб скинути 0,5 кг.. Отже, якщо ви скоротите приблизно від 500 до 1000 калорій на день зі свого звичайного раціону, ви потенційно можете втрачати від 0,5 до 1 кг тиждень. В цілому, згідно з клінікою Мейо, це безпечний і стійкий показник втрати ваги.
Якщо у вас надмірна вага, це означає, що ви споживаєте більше енергії( калорій), ніж спалюєте. Ця додаткова енергія зберігається в жирових клітинах у вигляді тригліцеридів. Коли ви спалюєте більше калорій, ніж споживаєте, ваше тіло перетворюється на запаси жиру для отримання енергії. За даними клініки Клівленда, жир потім залишає ваше тіло у вигляді води з потом або сечею або через легені у вигляді окису вуглецю.
Коли ви займаєтеся спортом або займаєтеся будь-якою фізичною активністю, ваші м'язи отримують енергію з накопиченого глікогену. Кардіо з високою інтенсивністю спалює жир, але також рекомендуються силові тренування і тренування з обтяженнями, оскільки м'язова маса допомагає спалювати більше калорій і жиру, а також збільшує швидкість метаболізму. Дослідження, опубліковане в журналі "ожиріння", показало, що з різних фізичних навантажень силові тренування мали найбільший вплив на зміну окружності талії у чоловіків.
Зниження жиру пропорційно
Цілеспрямоване спалювання жиру, відоме як точкове зменшення, - привабливе поняття. Але ви не можете насправді націлюватися на те, де ви худнете на своєму тілі, з ряду причин.
Пам'ятайте, що додаткова енергія зберігається в жирових клітинах у вигляді тригліцеридів, але м'язові клітини не можуть безпосередньо використовувати тригліцериди в якості палива. Спочатку жир повинен бути розщеплений на гліцерин і вільні жирні кислоти, які потім потрапляють в кровотік, де їх можна використовувати для отримання енергії. Жир, який розщеплюється, може надходити звідки завгодно, а не тільки з тієї області, на яку ви намагаєтеся впливати, згідно Yale Scientific Magazine.
"Доведено, що втрата жиру відбувається рівномірно по всьому тілу", - говорить LIVESTRONG.com Джим Уайт, сертифікований фізіолог і власник студії Jim White Fitness and Nutrition Studios. "Якщо здається, що області вашого тіла виглядають більш чітко окресленими, ніж інші, це не означає, що ви втрачаєте більше жиру в цій цільовій області. Скоріше, в цій області в цілому менше жирових відкладень. Наприклад, якщо у вас багато жир навколо вашої талії, це займе більше часу, щоб позбутися цього жиру, ніж жир в інших частинах вашого тіла, просто тому, що його більше ".
Щоденне виконання тонни скручувань може повністю зміцнити м'язи живота, але ви не отримаєте цих видимих шести кубиків, якщо не зменшите загальну кількість жиру в організмі. Однак, якщо ви поєднуєте вправи зі здоровою низькокалорійною дієтою, зайві кілограми і жир повільно, але вірно зникнуть.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред