Кава-настільки популярний напій, що в деяких країнах за рівнем його споживання поступається тільки воді.
Кофеїн, що міститься в каві, не тільки допомагає вам почувати себе менш втомленим і більш уважним, але і покращує ваш настрій, роботу мозку і ефективність вправ.
Він також може сприяти зниженню ваги і захищати від таких захворювань, як діабет 2 типу, хвороба Альцгеймера і хвороби серця.
читайте такожЕксперти розповіли, як кава впливає на запалення в організмі
Багатьом людям подобається пити каву з ранку. Проте, деякі люди стверджують, що вживання його натщесерце може нашкодити вашому здоров'ю.
У цій статті обговорюється, чи варто пити каву натщесерце.
Чи викликає кава проблеми з травленням?
Дослідження показують, що гіркота кави може стимулювати вироблення шлункового соку.
Таким чином, багато людей вважають, що кава дратує шлунок, погіршує симптоми захворювань кишечника, таких як синдром роздратованого кишечника (СРК), і викликає печію, виразки, нудоту, кислотний рефлюкс і розлад шлунка.
Деякі припускають, що випивати чашку кави натщесерце особливо шкідливо, так як в ній немає іншої їжі, яка перешкоджала б пошкодження слизової оболонки шлунка.
Тим не менш, дослідження не можуть знайти міцного зв'язку між кавою і проблемами з травленням - незалежно від того, п'єте ви його натщесерце.
Хоча невелика частина людей надзвичайно чутлива до кави і регулярно відчуває печію, блювоту або нетравлення шлунка, частота і тяжкість цих симптомів залишаються незмінними незалежно від того, п'ють вони каву натщесерце або разом з їжею.
Тим не менш, важливо звертати увагу на реакцію вашого тіла. Якщо ви відчуваєте проблеми з травленням після вживання кави натщесерце, але не під час прийому їжі, подумайте про те, щоб відповідним чином скорегувати споживання.
Чи підвищує він рівень гормону стресу?
Інший поширений аргумент полягає в тому, що вживання кави натщесерце може підвищити рівень гормону стресу кортизолу.
Кортизол виробляється наднирковими залозами і допомагає регулювати обмін речовин, кров'яний тиск і рівень цукру в крові. Тим не менш, хронічно надмірні рівні можуть викликати проблеми зі здоров'ям, включаючи втрату кісткової маси, високий кров'яний тиск, діабет 2 типу і хвороби серця.
Рівень кортизолу природним чином досягає піку під час пробудження, знижується протягом дня і знову досягає піку на ранніх етапах сну.
Цікаво, що кава стимулює вироблення кортизолу. Таким чином, деякі люди стверджують, що пити його насамперед вранці, коли рівень кортизолу вже високий, може бути небезпечно.
Однак вироблення кортизолу у відповідь на каву набагато нижче у людей, які його регулярно п'ють, а деякі дослідження взагалі не показують підвищення рівня кортизолу. Крім того, мало доказів того, що вживання кави на повний шлунок знижує цю реакцію.
Більш того, навіть якщо ви не п'єте його часто, будь-яке підвищення рівня кортизолу здається тимчасовим.
Немає підстав вважати, що такий короткий пік призведе до довгострокових ускладнень зі здоров'ям.
Коротше кажучи, негативні ефекти хронічно високих рівнів цього гормону з більшою ймовірністю є результатом такого розладу здоров'я, як синдром Кушинга, ніж вживання кави.
Інші можливі побічні ефекти
Кава також може мати кілька негативних побічних ефектів, незалежно від того, п'єте ви його натщесерце.
Наприклад, кофеїн може викликати звикання, а генетика деяких людей може зробити їх особливо чутливими до нього.
Це пов'язано з тим, що регулярне вживання кави може змінити хімію вашого мозку, вимагаючи все більшої кількості кофеїну для досягнення тих же ефектів.
З цієї причини більшість експертів сходяться на думці, що вам слід обмежити споживання кофеїну приблизно 400 мг на день, що еквівалентно 4-5 чашкам кави.
Оскільки його вплив може тривати до 7 годин у дорослих, кава також може порушити ваш сон, особливо якщо ви п'єте його в кінці дня.
Нарешті, кофеїн може легко проникати через плаценту, і його ефекти можуть тривати до 16 годин довше, ніж зазвичай, у вагітних жінок та їхніх дітей. Отже, вагітним жінкам рекомендується обмежити споживання кави 1-2 чашками (240-480 мл) в день. Майте на увазі, що вживання кави натщесерце не впливає на силу або частоту цих ефектів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред