Вживати солодке на порожній шлунок небезпечно - це підвищує ризик розвитку діабету. За словами медиків, солодощі містять швидкі вуглеводи, які краще вживати тільки після основного прийому їжі. В іншому випадку вони швидко всмоктуються, і організм виділяє більше гормону інсуліну, ніж потрібно.
"Якщо протягом дня людина відчуває занепад сил і відчуває запаморочення, яке проходить після вживання солодкого, це говорить про падіння рівня інсуліну в крові. Такі люди повинні харчуватися не рідше ніж раз на 2,5 - 3 години", - кажуть ендокринологи.
А ось вчені з Університету Маккуорі в Сіднеї заявили, що неправильний вибір продуктів для споживання вранці загрожує порушеннями і наслідками для роботи головного мозку.
читайте такожВчені назвали солодкий продукт, що захищає серце
Вчені встановили, що вживання жирних і солодких сніданків, таких як круасани, млинці, сирники, печиво, шоколадні вироби або солодкі мюслі, можуть привести до негативних змін в головному мозку всього за чотири дні. Зокрема, ці продукти здатні значно знижувати мозкову активність.
Так, дослідники стверджують, що споживання вранці продуктів з високим вмістом жирів і цукру може призвести до втрати здатності до навчання і пам'яті, пише ukrhealth.
За словами вчених, точна причина, яка викликає негативні зміни в мозку, невідома і потребує подальшого розслідування. Однак, науковий співробітник університету в Сіднеї Домінік Тран впевнений, що на зниження розумової активності впливають зміни рівня глюкози в крові, який значно збільшується через неправильні і нездорові сніданки.
Коли можна їсти солодке - про що раніше писав Главред:
- Дієтолог розкрила простий секрет, як і коли можна їсти солодке і не товстіти. За словами медика, щоб не переїсти солодощів, рекомендується не замінювати ними цілий прийом їжі, а також не їсти десерти між прийомами їжі.
- Нутриціолог Анна Нікольська пояснила, як відбити тягу до солодкого і чим замінити солодощі. Виявилося, що причина тяги до "забороненої" їжі у вигляді цукерок, печива, тортиків, шоколадок, фастфуду дуже проста - людина просто не добирає частину важливих нутрієнтів зі свого базового раціону.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред