Мед може бути чудовим доповненням до всього, від свіжої випічки до гарячого чаю. Він не тільки приємний на смак, але і корисний для здоров'я, від зниження холестерину до загоєння ран.
Ось чотири науково обгрунтованих Переваги меду і те, як вибрати кращий сорт меду для вас.
1. Мед має антиоксидантні властивості
Антиоксиданти борються з вільними радикалами в організмі. Вільні радикали-це хімічні речовини, що виробляються в організмі в процесі метаболізму їжі або з зовнішніх джерел, таких як забруднення. У великих кількостях вільні радикали можуть пошкодити генетичний матеріал і клітини, можливо, збільшуючи ризик раку і серцево-судинних захворювань.
читайте такожМед і його головні переваги для здоров'я: топ-5
Мед містить безліч антиоксидантів, в тому числі:
- Глюкозооксидаза
- Аскорбінова кислота, що є формою вітаміну С
- Фенольні кислоти
- Флавоноїди
У дослідженні 2003 року порівнювався вплив перетравлення 1,5 грама гречаного меду і кукурудзяного сиропу на кілограм ваги тіла. Було виявлено, що люди, які споживали гречаний мед, відчували більше збільшення антиоксидантної активності плазми крові в порівнянні з групою кукурудзяного сиропу. Оскільки середня дієта містить велику кількість підсолоджувачів, дослідники вважають, що заміна сильно перероблених підсолоджувачів, таких як кукурудзяний сироп, на мед, може бути корисною для громадського здоров'я.
2. Мед знижує рівень холестерину
Ще одна перевага меду полягає в тому, що він може знизити рівень холестерину, зокрема, рівень ЛПНЩ, який є "поганим" видом холестерину.
Високий рівень ЛПНЩ може збільшити ризик:
- Стенокардія (біль у грудях)
- Серцеве захворювання
- Гостре серцево-судинне захворювання
- Інсульт
У невеликому дослідженні 2013 року за участю людей з надмірною вагою або ожирінням учасники, які приймали 70 грамів натурального меду щодня протягом максимум 30 днів, показали зниження холестерину ЛПНЩ на 5,8% в порівнянні з тими, хто приймав 70 грамів сахарози, форми цукру, протягом той же період часу. У пацієнтів, які їли мед, також спостерігалося зниження рівня триацилгліцерину, найбільш поширеного типу жирових відкладень, на 11%.
3. Мед заспокоює кашель
Доведено, що мед заспокоює кашель завдяки своїм протизапальним властивостям, - говорить Дівья л. Сельвакумар, доктор філософії, фахівець з харчування з Меріленду.
Дослідження 2012 року вивчало вплив меду на дітей віком від одного до п'яти років з нічним кашлем. Учасники приймали перед сном 10 мг евкаліптового, цитрусового меду або плацебо. Дослідження показало, що кашель у дітей, які споживали мед, значно покращився. Однак мед не слід давати дітям молодше одного року, тому що це може привести до ботулізму, потенційно смертельної хвороби. Це тому, що мед може бути забруднений токсином, який може завдати шкоди немовлятам, але не впливає на дітей старшого віку або дорослих.
4. Мед сприяє загоєнню ран
"Антибактеріальні властивості меду можуть допомогти запобігти інфекціям і стимулювати імунну систему, сприяючи загоєнню", - говорить Сельвакумар. Відомо, що місцеве застосування меду лікує такі стани, як:
- Опіки і рани
- Зовнішні виразки
- Пілонідальний синус, отвір в шкірі над сідницею
- Садно
- Прокол
- Поріз
Невелике дослідження 2012 року показало, що місцеве застосування меду сприяє загоєнню ран у людей зі свіжими травмами або ушкодженнями шкіри. Мед наносили через змочену марлю, яку міняли щоранку і ніч протягом 15 днів. Через 15 днів 80% учасників зазнали зменшення чутливості і болю, які дослідники пов'язують з протизапальними властивостями меду. В цілому, дослідження показало, що мед допомагає загоювати рани без будь-яких побічних ефектів.
Джоді Грибель, MS, RDN, Консультант з харчування, рекомендує використовувати сирий, необроблений мед для лікування ран, так як обробка може знизити деякі з його корисних властивостей. Якщо у вас серйозна рана, найкраще застосовувати мед в медичних установах.
Правильний вибір меду
Хоча існує кілька видів меду - від гречки до конюшини - один не обов'язково краще іншого для місцевого застосування або прийому всередину.
Однак для вашого здоров'я краще вибрати сирий мед. Сирий мед-необроблений, його можна купити в магазинах здорового харчування і вітамінах. "Краще завжди намагатися використовувати сирий, органічний мед без консервантів, цукру або будь-яких інших добавок", - говорить Сельвакумар. Це тому, що обробка меду може прибрати деякі з його корисних поживних речовин і антиоксидантів.
Незалежно від того, який мед або підсолоджувач ви виберете, американська кардіологічна асоціація рекомендує чоловікам споживати не більше дев'яти чайних ложок доданого цукру в день, а жінкам - шість чайних ложок, щоб запобігти серцевим захворюванням.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред