Кандидат медичних наук, лікар-сомнолог Михайло Полуектов розповів, що денна сонливість не завжди викликана недосипанням.
"Це може бути дійсно наявність порушення нічного сну. Достатній час сну не означає, що він достатній за якістю, глибині. Під час сну можуть відбуватися множинні мікропробудження, в результаті сон не виконує свою функцію, і на ранок людина не відчуває себе здоровою. Таке буває, наприклад, при захворюванні, яке називається синдром обструктивного апное уві сні", - сказав Михайло Полуектов в інтерв'ю радіо Sputnik.
Як каже лікар, подібні порушення можна виявити за допомогою дослідження сну, для проведення якого потрібно звернутися до сомнолога.
Інша можлива причина денної сонливості має відношення не до сну, а до стану неспання: при деяких захворюваннях люди плутають сонливість з відчуттям слабкості, млявості, астенії.
"Астенія властива для деяких варіантів неврозу, для деяких психічних захворювань. Якщо людина з подібного роду скаргами на сонливість лягає вдень спати, він не засне, тому що справжньої сонливості у нього немає, за ніч він отримав достатньо сну. Часто періоди сонливості бувають, наприклад, при депресії. Окремий стан - сезонне. Схильність до загальної слабкості буває в осінньо-зимовий період, коли мало світла, але це проходить саме по собі, як тільки з'являється більше світла", – пояснив лікар.
читайте такожЛікар назвала найнебезпечніші фрукти для організму
За його словами, стан гіперсомнії, або підвищеної сонливості, властиво також людям з деякими рідкісними захворюваннями.
"Типовим явищем гіперсомнія стає при хворобі під назвою нарколепсія, коли мозку не вистачає енергії, щоб перебувати в бадьорому стані, і періодично людям треба подрімати, щоб відновитися. Є більш рідкісні форми гіперсомнії, наприклад, синдром Сплячої красуні, або синдром Клейне-Левіна. Найчастіше це буває у чоловіків, але зустрічається і у дівчат, коли у них різко підвищується потреба уві сні, і вони засипають на кілька днів або тижнів. Це загадкова рідкісна хвороба, причини її невідомі", - зазначив Михайло Полуектов.
читайте такожЛікар назвала небезпечні властивості граната
Здоров'я - про що раніше повідомляв Главред:
- Вчені знайшли незвичайний зв'язок між кавою, чаєм і діабетом.
- Експерт розповіла, що бадьорить тіло краще кави.
- Медики назвали дієві методи, дотримання яких дозволяє людині швидше заснути. Як кажуть сомнологи, перед сном категорично не варто читати новини.
- Також медики назвали продукти, від яких потрібно відмовитися при головних болях.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред