Наші продукти для повсякденного догляду за шкірою містять десятки інгредієнтів. Деякі з цих інгредієнтів необхідні і корисні для здоров'я нашої шкіри, а деякі можуть бути шкідливими, і їх слід уникати.
Список інгредієнтів на звороті ваших улюблених засобів по догляду за шкірою часто буває довгим і заплутаним. Отже, ось п'ять інгредієнтів, на які слід звернути увагу, і чому ви можете їх уникати.
1. Ароматизатори
І натуральні, і штучні аромати можуть викликати роздратування шкіри. Фактично, згідно з даними Академії дерматологічної асоціації, ароматизатори є однією з основних причин контактного дерматиту, стану шкіри, при якому ваша шкіра стає червоною і запаленою після контакту з подразником.
читайте такожЧистка обличчя: Як правильно очистити шкіру
Вони навіть викликають проблеми зі шкірою, такі як екзема та псоріаз, через летючість хімічних речовин, що використовуються для їх створення. "Всі аромати у високих концентраціях можуть дратувати шкіру. Навіть органічні", - говорить Пол Бігліарді, доктор медицини, професор дерматології Медичної школи Університету Міннесоти.
Деякі дослідження також показують, що ароматизатори є найчастішою причиною алергічних реакцій на косметичні продукти, тому краще вибирати продукти без запаху, якщо у вас чутлива шкіра.
Деякі ароматизовані продукти можуть бути гіршими для вас, ніж інші. "Засоби по догляду за шкірою, які можна змити, такі як мило, більш переносимі і можуть мати більш високу концентрацію аромату", - говорить Бігіларді. "Але продукти, які залишаються на шкірі, такі як креми та лосьйони, повинні мати дуже низьку концентрацію аромату або взагалі не мати аромату".
2. Парабени
Парабени-це група хімікатів, що використовуються в якості консервантів в засобах по догляду за шкірою для продовження терміну їх зберігання. Вони роблять це, перешкоджаючи росту цвілі і таких мікроорганізмів, як бактерії, в продуктах. Найбільш поширені парабени, що використовуються в засобах по догляду за шкірою, включають:
- Бутилпарабен
- Пропілпарабен
- Метилпарабен
- Изобутилпарабен
Парабени широко використовуються в косметичних засобах і зволожуючих кремах. Згідно з Cosmetic ingredient Review (CIR) і FDA, парабени безпечні для використання в косметичних продуктах і не становлять значного ризику для здоров'я. Це тому, що вони використовуються в цих продуктах тільки в дуже невеликих кількостях.
Однак дослідження показують, що парабени можуть легко проходити через шкіру в ваше тіло. Це проблематично, тому що вони залишаються в тканинах і рідинах вашого тіла. Парабени були виявлені в тканинах грудей людей з раком грудей, хоча ніякі переконливі дослідження остаточно не пов'язали їх з підвищеним ризиком розвитку раку.
Парабени також можуть впливати на вироблення гормонів, імітуючи естроген, гормон, який відіграє життєво важливу роль у підтримці репродуктивної системи у жінок. Коли це відбувається, ваше тіло може почати виробляти менше естрогену. Деякі дослідження показують, що це може негативно вплинути на нормальну репродуктивну функцію як у чоловіків, так і у жінок.
3. Формальдегід
Рідка форма формальдегіду використовується як консервант для трупів. У косметичних продуктах він використовується як хімічний консервант для запобігання росту бактерій.
За даними Міжнародного агентства з вивчення раку, формальдегід вважається канцерогеном для людини. Це означає, що вплив його у великих кількостях протягом тривалого періоду може піддати вас ризику розвитку раку. Однак більшість засобів по догляду за шкірою містять настільки невелику кількість формальдегіду, що багато виробників не вважають його використання небезпечним.
Незважаючи на те, що використовуються невеликі кількості, багато повсякденних продуктів по догляду за шкірою, такі як мило, зволожуючі і очищаючі засоби, містять формальдегід, і він як і раніше може бути шкідливим і дратівливим для вашої шкіри. Наприклад, дослідження показують, що навіть короткочасне використання на нормальній шкірі може викликати контактний дерматит.
"Формальдегід взагалі не повинен бути в косметичних продуктах. Він може викликати сильну сенсибілізацію і роздратування шкіри. Він також може бути канцерогенним. Хоча він не настільки небезпечний у нижчих концентраціях, його більше не слід використовувати в продуктах по догляду за шкірою", - говорить більярді.
4. Фталати
Фталати-це велика група хімічних речовин, які часто використовуються для пом'якшення пластику. У косметичних продуктах вони також використовуються як пом'якшувачі. Їх часто додають у багато ароматів, що використовуються в засобах по догляду за шкірою, щоб запах залишався стійким.
Найбільш поширений тип фталату, який використовується в засобах по догляду за шкірою, - це діетилфталат (деф). Деф допомагає таким продуктам, як зволожуючі креми і лосьйони, краще проникати в шкіру. Він також використовується в ароматних продуктах, щоб аромат зберігався довше.
Фталати, що містяться в засобах по догляду за шкірою, не становлять значного ризику для здоров'я навіть при найвищих рівнях. Однак фталати є відомими руйнівниками ендокринної системи. Це означає, що в нашому організмі вони можуть заважати нормальній роботі наших гормонів.
Уникнути використання фталатів у засобах по догляду за шкірою може бути непросто. Виробники, які використовували фталати в ароматах, не зобов'язані вказувати їх в якості інгредієнта на зворотному боці своїх продуктів. Це пов'язано з тим, що вони часто вважаються частиною хімічного складу ароматів. Тому, якщо ви хочете уникати продуктів, що містять фталати, недостатньо поглянути на список інгредієнтів. Вибирайте продукти з позначкою"без фталатів".
5. Спирт
Спирт використовується в багатьох засобах по догляду за шкірою для різних цілей. Його можна використовувати в якості консерванту або для більш швидкого висихання продуктів на шкірі. У таких продуктах, як тоніки і очищаючі засоби, він використовується для підтяжки шкіри і зменшення пор.
Це різні види спирту, які використовуються в засобах по догляду за шкірою. Спирти, такі як етанол, ізопропанол і пропанол, є денатурованими спиртами і викликають найбільше роздратування шкіри. Ці типи спирту зазвичай містяться в тоніках, милі і миючих засобах. Вони, як правило, дуже жорсткі і надмірно сушать шкіру. При частому використанні ці спирти можуть пошкодити природний бар'єр вашої шкіри, що ускладнить утримання вологи в ній.
Якщо денатурований спирт є одним з основних інгредієнтів засобу по догляду за шкірою, він, швидше за все, сильно сушить і може завдати шкоди вашій шкірі. Продукти по догляду за шкірою, що містять невелику кількість спирту, з меншою ймовірністю будуть сушити або дратувати шкіру.
Однак дослідження показують, що жирні спирти, такі як стеарил, цетеарил і цетил, безпечні для шкіри. Ці спирти викликають менше роздратування і можуть бути корисні для шкіри. Вони є емульгаторами, що означає, що вони допомагають утримувати рідину і масло в продуктах. Ось чому вони часто використовуються в таких продуктах, як зволожуючі і сонцезахисні засоби.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред