Антибактеріальне мило vs звичайне: вчений розповів, чи є різниця

7 грудня 2020, 18:14
586
Правильне миття рук з милом і чистою проточною водою видаляє мікроби з рук.
Миття рук
Правильне миття рук з милом і чистою проточною водою видаляє мікроби з рук/ Фото pixabay.com

Органи охорони здоров'я в усьому світі визнають миття рук одним з найважливіших кроків охорони здоров'я щодо запобігання поширенню хвороб.

За оцінками CDC, 30% захворювань, пов'язаних з діареєю, і до 21% респіраторних інфекцій можна запобігти за допомогою миття рук: все, що вам потрібно, - це мило і вода.

Правильне миття рук з милом і чистою проточною водою видаляє мікроби з рук, що запобігає зараженню людей вірусами при дотику до рота, носа або очей, а також запобігає поширенню мікробів на такі поверхні, як дверні ручки.

Але яке мило використовувати? Антибактеріальне мило може здатися більш ефективним миючим засобом, але насправді антибактеріальне мило вбиває бактерії або віруси не краще звичайного.

Антибактеріальне мило не краще звичайного

"Антибактеріальне мило с / г містить хімічні речовини, які знищують бактерії", - говорить Деббі Малден, науковий співробітник Оксфордського університету в галузі народонаселення. "Антибактеріальне мило містить додаткові хімічні речовини, яких немає в звичайному милі, які можуть вступати в реакцію з поверхнею бактеріальних клітин", - говорить Малден.

Однак, за словами Молдена, це не обов'язково робить його більш ефективним. Обидва мила можуть знищувати бактерії і деякі віруси, хоча спосіб, яким вони це роблять, сильно відрізняється.

За словами Малдена, коли звичайне мило і вода змішуються разом, один кінець молекули прилипає до жирової оболонки вірусу, а інший - до води. Це допомагає зруйнувати зовнішню мембрану або оболонку вірусу, в кінцевому підсумку знищуючи вірус.

Деякі антибактеріальні мила можуть технічно вбивати мікроби, але це не обов'язково краще - того факту, що мікроби покинули наші руки, досить.

"Антибактеріальні агенти атакують деякі віруси, пригнічуючи їх зростання або вступаючи в реакцію з їх зовнішньою мембраною", - говорить Малден. Однак цей процес відбувається не так швидко в порівнянні зі звичайним милом, і Малден каже, що звичайне мило все одно краще.

Антибактеріальне мило містить хімічні речовини з шкідливими побічними ефектами.

У той час як звичайне мило складається тільки з жиру, масла і лугу (інша назва гідроксиду натрію, лужної іонної солі), антибактеріальне мило включає в себе довгий список хімічних інгредієнтів, таких як триклозан і триклокарбан. Ці два хімікати були заборонені FDA в 2016 році разом з 19 іншими інгредієнтами антибактеріального мила, жоден з яких не виявився більш ефективним, ніж звичайне мило.

"Незважаючи на те, що деякі антибактеріальні мила вважаються безпечними, вони містять ряд хімічних речовин, Довгострокова безпека яких не зовсім зрозуміла", - говорить Малден.

Триклозан і триклокарбан як і раніше використовуються в різних медичних продуктах, таких як мило для життя, рідина для полоскання рота, Зубна паста і дезінфікуючий засіб для рук, незважаючи на те, що не мають додаткових переваг для здоров'я і потенційно сприяють стійкості до бактерій, згідно з оглядом 2018 року в журналі токсикології та гігієни навколишнього середовища. .

Більш того, у звіті за 2017 рік було досягнуто згоди 200 вчених і медичних працівників: немає ніяких доказів того, що триклозан і триклокарбан покращують здоров'я або запобігають хворобам, і насправді ці хімічні речовини можуть становити небезпеку для здоров'я і навколишнього середовища.

Є різні види мила, серед них:

  • Дігтярне мило
  • Мило ручної роботи або мило своїми руками
  • Господарське мило
  • Дустове мило
  • Сірчане мило
  • Шунгитовое мило

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти