Багато хто з нас хоча б раз бував у санаторії або на курорті, і знає місцеві шаблонні меню, в якиє є каші, киселі і інші радощі. Все це подають під соусом користі і поживності, а в кінці чергового дня заслуженого відпочинку, як правило, приємним бонусом стає склянка кефіру на ніч.
Багато хто з нас п'є кефір чи не з пелюшок. Бабуся або мама кілька разів на тиждень, за традицією, намагаються напоїти всю сім'ю цим продуктом. А скляні пляшки з кришечками з різнобарвної фольги, під якими ховалася ця панацея для шлунково-кишкового тракту, пам'ятають усі, хто родом з СРСР.
Для багатьох пляшка кефіру і булочка – улюблена студентська вечеря.
І ось з'явилася шокуюча заява вчених – виявляється, постійне вживання кефіру завдає шкоди організму. Більше того, в певних випадках стакан кефіру перед сном – це небезпечно для здоров'я!
Чому кефір шкідливий
Учені провели дослідження, і результати шокували всіх. Справа в тому, що у більшості учасників дослідження – а в ньому брали участь люди різного віку, - спостерігалася непереносимість кефіру, тобто кефір просто не засвоюється.
Таким чином вчені прийшли до невтішного висновку. Виявляється, звичний всім нам кефір – абсолютно безкорисний кисломолочний напій.
Проблема в тому, що кефір, яким завалені полиці супермаркетів і продається практично в кожному магазинчику біля нашого будинку, вже де-факто прострочений. Так, на упаковці може бути зазначений гарний термін придатності, але всі корисні мікроорганізми живуть в кефірі до трьох днів.
Таким чином, можна купувати тільки дуже свіжий кефір – сьогоднішній або максимум вчорашній.
Якщо кефір знаходиться в магазині кілька днів, а потім ще день-два у вашому холодильнику, то потім не дивуйтеся, звідки у вас запори, здуття, важкість і загострення хронічних захворювань.
Чому не можна пити кефір на ніч
Учені довели, що кефір не можна пити на ніч. А винен в цьому білок, який є в кефірі. Так ось, виявляється, білок вночі не засвоюється, так як наш організм не здатен його переробити.
Що в результаті маємо? Якщо у вас здуття шлунку, тоді відмовтеся від кефіру на ніч, а краще - назавжди!
Крім того, кефір не можна сьорбати тим, у кого проблеми зі шлунком. Якщо у вас виразка шлунку або підвищена кислотність – кефір для вас щось на кшталт бомби уповільненої дії.
Чому знежирений кефір шкідливий
Останнім часом досить багато людей полюбляють кефір 1%. Мовляв, він зовсім не шкідливий. Але це казка. Знежирений кефір шкідливий, як і будь-який молочний продукт, який пройшов спеціальну обробку.
Справа в тому, що звичайний кефір містить корисний для людського організму кальцій. А кальцій – це наші кістки і зуби. Також у склянці звичайного кефіру 2,5% є калій, який потрібен серця, і холін, який нормалізує рівень холестерину в організмі.
А далі проста арифметика: щоб наш організ засвоїв кальцій, калій і холін з кефіру, потрібні жири. А якщо кефір знежирений, тоді калій, кальцій і холін не засвояться організмом.
І ще є один неприємний сюприз, про який ви просто зобов'язані знати – інакше пропишетеся у лікаря.
У процесі знежирення кефіру утворюються трансжири. Трансжири дуже небезпечні для організму людини - вони підвищують ризик виникнення холестеринових бляшок. Засмічені судини погіршують кровообіг, змушують з напругою працювати серце. Так і до інфаркту можна докотитися.
Тому, висновок один – кефір можуть дозволити собі пити виключно здорові люди – кілька склянок на тиждень, і ні в якому разі не можна пити знежирений кефір. Щодня пити кефір не можна!
Нагадаємо, раніше повідомлялося, часто господині печуть млинці на вечерю – смачний десерт, яким хочуть нагодувати свою родину. Але якими б добрими намірами не пояснювалася вечеря з млинцями, у другій половині дня млинці шкідливі для здоров'я.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред