У НБУ розповіли, що очікує на Україну у разі розриву з МВФ

23 березня 2021, 15:51
168
Вимоги МВФ відповідають інтересам України, вважає Дмитро Сологуб.
МВФ
На Україну очікують зростання цін і зниження курсу гривні у разі припинення роботи з МВФ - НБУ / Reuters

Якщо Київ припинить роботу з Міжнародним валютним фондом, на державу очікує зростання витрат на обслуговування боргу, зниження припливу іноземних інвестицій і тиск на валютні резерви. Курс гривні в такому випадку буде знижуватися, а ціни в країні зростуть, заявив заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб, повідомляє пресслужба НБУ.

"Уряду доведеться скорочувати дефіцит держбюджету, курс гривні буде слабшати, щоб нівелювати негативний вплив на платіжний баланс і, відповідно, інфляція прискориться", - сказав він.

За словами Сологуба, якщо українська держава відмовиться від співпраці з МВФ і почне реалізацію "суверенної економічної політики", доведеться знизити витрати на низку проектів, фінансування яких пов'язане з держбюджетом – інвестиції в будівництво доріг, покращення соціальних стандартів, а також підтримка малого і середнього бізнесу. Крім того, на країну очікує зростання процентних ставок, тому що регулятору доведеться посилити монетарну політику з метою контролю рівня інфляції.читайте такожУ Зеленського оголосили про вимоги України до МВФ

Згідно позиції Нацбанку, вимоги Фонду відповідають державним інтересам України. Як вважає чиновник, з цим погодяться і українці.

"Щодо того, що нібито вимоги МВФ не відповідають національним інтересам України. Запитайте українців, чи потрібні їм боротьба з корупцією, чесні суди і Нацбанк, який забезпечує низьку і стабільну інфляцію", - підкреслив Сологуб.

Співпраця України та МВФ

  • Міжнародний валютний фонд 9 червня 2020 року затвердив для України нову програму співпраці stand-by, дія якої розрахована на 1,5 роки. В рамках домовленостей Київ повинен отримати від Фонду 5 млрд доларів США. Перші 2,1 млрд доларів Україна вже отримала.
  • План співпраці України та фінансового донора передбачає надання Києву ще 3,5 мільярдів доларів, однак виділення грошових коштів було призупинено через вимоги Фонду щодо проведення пенсійної, освітньої, медичної та антикорупційної реформи.
  • У МВФ 13 лютого заявили про завершення роботи місії з перегляду програми stand-by. Київ і Фонд не домовилися про надання українській державі нового валютного траншу. МВФ вимагає, щоб Україна провела судову та антикорупційну реформи.
  • Радник голови Офісу президента Тимофій Милованов звинуватив МВФ у тому, що місія після завершення роботи опублікувала свій вердикт з питань траншу, проте не повідомила про це Київ. На той момент пресрелізи фонду розійшлися по ЗМІ, тоді як офіційної позиції України ще не було.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти