За 5 років група "Метінвест" направила на екологічну модернізацію своїх меткомбінатів у Маріуполі - імені Ілліча та "Азовсталі" - майже 9 млрд грн.
Сумарно на удосконалення потужностей ММК імені Ілліча та "Азовсталі" за останні 5 років було спрямовано 8,84 млрд грн: на ці кошти проводили модернізацію промислових агрегатів, встановили ефективні очисні системи. Все це було зроблено для зменшення рівня викидів - вони не перевищують гранично допустимих значень.
Так, в компанії зазначили, що в 2016 році "Метінвест" почав реконструкцію доменної печі на "Азовсталі", також проводився капітальний ремонт конвертера з удосконаленням системи газоочищення на ММК імені Ілліча.
Крім того, був проведений монтаж групових циклонів італійського виробництва і розпочато будівництво сучасної машини безперервного лиття заготовок. Все це обійшлося в 506,4 млн грн.
У 2017 році на реалізацію екопроектів "Метінвест" спрямував 619,3 млн грн. Велика частина коштів пішла на реконструкцію доменної печі №4 на "Азовсталі", також була виконана частина робіт з капремонту доменної печі №3. На ММК Ілліча в цей період удосконалили агломераційне і конвертерне виробництво.
У 2018 році "Метінвест" інвестував 1 443,4 млн грн в капітальні ремонти доменних печей № 2, 4 і 5 на ММК імені Ілліча і продовжив реконструкцію аглофабрики. "Азовсталь" в 2018-му будував системи аспірації ливарного двору і підбункерні приміщення і проводив модернізацію однієї з доменних печей.
У 2019 році інвестиції компанії в екопроекти досягли 2 312 млн, вона завершила реконструкцію газоочисної установки конвертера, удосконалила газоочистки ливарного двору і підбункерних приміщень однієї з доменних печей, знизила викиди установки міксерного відділення. У тому ж році вдалося вийти на фінішну пряму в модернізації аглофабрики ММК імені Ілліча.
Також "Азовсталь" домоглася зниження викидів ділянки сипучих і феросплавів, встановила нову систему газоочищення відділення десульфурації чавуну і побудувала систему охолодження замкнутого циклу.
У кризовому 2020 році через пандемію коронавірусу, "Метінвест" направив на екопроекти меткомбінатів рекордну суму - 3 959,7 млн грн.
Крім того, було завершено одразу 7 великих екологічних проектів: запустити в експлуатацію системи аспірації на "Азовсталі", запустити газоочистку відділення десульфації чавуну, аспіраційну установку міксерного відділення і істотно просунутися вперед у проведенні капремонту коксових батарей.
На ММК імені Ілліча сконцентрувалися на установці нових фільтрів, що очищають повітря від сухого дрібнодисперсного пилу, реконструкції аспіраційних систем в доменних печах.
Ці зусилля, зазначають в компанії, вже визнані найбільшим екологічним проектом за роки незалежності. Таким чином, викиди на ММК імені Ілліча були приведені до європейських стандартів.
У компанії додали, що не збираються зупинятися на досягнутому. "Ми планомірно йдемо до унікальної для України чистої металургії", - підкреслив генеральний директор меткомбінату" Азовсталь "Групи" Метінвест " Енвер Цкітішвілі.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред