Збільшення податків для бізнесу призведе до розростання тіньового сектору економіки України - експерт

Україні важливо побороти сіру тіньову зону економіки, яка становить від 25 до 60 відсотків від ВВП, вважає експерт Микола Давидюк.

гроші
Збільшення податків для бізнесу призведе до розростання тіньового сектору економіки України / УНІАН

Якщо підвищити податкове навантаження для бізнесу, то це призведе до збільшення тіньового сектора української економіки, який і так знаходиться на досить високому рівні, заявив політичний експерт Микола Давидюк, коментуючи ухвалений у першому читанні урядовий законопроєкт про підвищення податків для бізнесу (№5600).

Про це йдеться у статті "Підвищення податків для бізнесу. Чому не варто чекати наповнення бюджету".

"Україні важливо побороти сіру тіньову зону економіки, яка становить близько 30 відсотків. Інше важливе питання - це контрабанда. Саме підвищення податків призводить до короткострокового наповнення бюджету, але в довгостроковій перспективі призведе до краху економіки", – особливо зазначив Давидюк.

Підкреслюється, що торік бюджет України недоотримав 19 мільярдів гривень тільки за нелегальне виробництво нафтопродуктів; до 10 мільярдів гривень - через "сірі" схеми експорту сільгосппродукції; понад 8 мільярдів - через тіньовий обіг алкоголю.

Як приклад негативних наслідків від фіскальних методів наповнення бюджету називається підвищення акцизу на тютюн у Польщі, внаслідок якого, за даними дослідницького центру "Альмарес", упродовж останніх кількох років частка тіньового сегмента на польському ринку цигарок значно зросла. Зокрема, розширилася зона сірої торгівлі.

Реклама

Світовий банк оцінював вартість тіньової економіки Польщі у 107 мільярдів доларів. Це, як пише автор статті, демонструє обсяг недоотриманих коштів бюджетом країни, що викликано неефективною податковою політикою.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів 2 червня 2021 року зареєстрував у парламенті законопроєкт №5600 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень".

Верховна Рада схвалила даний законопроєкт у першому читанні.

viber
Зараз ви переглядаєте новину «Збільшення податків для бізнесу призведе до розростання тіньового сектору економіки України - експерт». Інші економічні новини читайте в розділі «Гроші». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Найгарніший френч манікюр 2022, що розтопить навіть найхолодніше серцеНайгарніший френч манікюр 2022, що розтопить навіть найхолодніше серце Гороскоп на сьогодні, 20 січня 2022: Тільцям – удача, Дівам – заздрісники, Стрільцям - труднощіГороскоп на сьогодні, 20 січня 2022: Тільцям – удача, Дівам – заздрісники, Стрільцям - труднощі Гороскоп на сьогодні, 17 січня 2022: Близнюкам - обман, Левам - розставання, Скорпіонам - пліткиГороскоп на сьогодні, 17 січня 2022: Близнюкам - обман, Левам - розставання, Скорпіонам - плітки Водохреща 2022: коли набирати воду, як правильно зберігати і використовувати святу водуВодохреща 2022: коли набирати воду, як правильно зберігати і використовувати святу воду Астролог розповів, що вважають найважливішим у житті різні знаки зодіакуАстролог розповів, що вважають найважливішим у житті різні знаки зодіаку
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти