Радниця Єрмака розкритикувала Зеленського за "лобіювання торговельних мереж"

20 березня 2021, 15:20
318
Нацрада реформ підтримала законодавче обмеження комісії за еквайринг.
Зеленський, Єрмак
Андрій Єрмак і Володимир Зеленський в ході засідання Нацради реформ / president.gov.ua

Радник глави Офісу президента Вікторія Страхова розкритикувала норму законопроекту № 4364, вже прийнятого в першому читанні, про законодавче обмеження комісії за еквайринг, яка розглядалася в ході чергового засідання Національна рада реформ при президентові України.

Як написала вона у своєму Facebook, новація лобіює інтереси великих торгових мереж і не захищає малий і середній бізнес.

"Шкода, що президент Володимир Зеленський не часто читає мій Фейсбук, а то б дізнався, що з проблеми еквайрингу - це не захист людей або МСБ - це лобіювання великих торгових мереж", – написала Страхова.

Водночас, на її думку, банкіри знайдуть вихід із ситуації.

Зазначимо, що в ході чергового засідання Нацрада реформ підтримала норму законопроекту №4364, вже прийнятого в першому читанні, про законодавче обмеження комісії за еквайринг.

"Будемо платити менше. Це було підтримано, незважаючи на те, що Нацбанк офіційно проти. Сьогодні президент підтримав, Нацрада підтримала", – сказав за підсумками засідання голова виконкому Нацради реформ Михайло Саакашвілі.

Проти цієї пропозиції виступив співвласник monobank Олег Гороховський. "Цей тариф, який намагаються "віджати" - паливо всього карткового і платіжного бізнесу в країні. Більше половини його дістається клієнтам у вигляді всякого роду кешбек і бонусів, їм оплачується вартість пластика і логістики карт, їм банки покривають витрати на фрод. Ця історія не про прибуток, а про те, щоб у всіх клієнтів з'явився інструмент за допомогою якого можна буде швидко видати клієнту кредит (якщо клієнт захоче) і на цьому потім може бути заробити" – - пояснив він свою позицію в Facebook.

Гороховський також стверджує, що обмеження тарифу в ЄС призвело до стагнації карткового ринку, і тепер там ця регуляція вважається "шкідливою і провальною".

Банкір звинуватив у лобіюванні цієї норми представників великих торгових мереж.

читайте такожУ Раді пояснили, хто з ФОПів отримає гроші через "простою" в локдаунУ свою чергу на підтримку обмеження комісії за еквайринг виступив керівник і співвласник найбільшого українського маркетплейсу Розетка Владислав Чечоткін. Він пояснив, що в ціні кожного товару, що продається в Україні, закладені 1,8-3% банківської комісії за проведення оплат картами, тоді як постачальники з ЄС, а також Amazon або Alibaba платять своїм банкам 0,2-0,5%, А ставка в Росії – 1%, Казахстані – 0,7%, Узбекистані – 0,5%.

"І українському бізнесу нікуди подітися: приймати карти зобов'язує закон, а майже всі платежі проходять через три банки, які в Україні можуть ставити будь-які тарифи. В Євросоюзі подібну проблему вирішили на законодавчому рівні, зафіксувавши обґрунтований тариф", – пояснив свою позицію Чечоткін.

За його словами, якщо закон, який регулює і знижує еквайринг, буде прийнятий, Розетка та інший бізнес запропонують споживачам кращу ціну.

Нагадаємо, раніше представники малого та середнього бізнесу влаштували акцію проти локдауна і поставили жорстку умову владі. ФОПи заявили про те, що посилення карантину є "пострілом в голову" для підприємців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти